lechia

20 sierpnia o godzinie 16.00 rugbiści Lechii zmierzą się w meczu Ekstraligi rugby z Posnanią Poznań. Mecz otwierający sezon 2011/2012 zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Traugutta 29. Przy okazji Informujemy, że całą rundę jesienną Biało-Zieloni rozegrają na historycznym obiekcie T29!

Mamy dobrą informację dla Kibiców Lechii - wszystkie mecze w rundzie jesiennej i najprawdopodobniej również na wiosnę drużyna zagra na stadionie przy ulicy Traugutta 29 czyli tam, gdzie jeszcze w ubiegłym sezonie stacjonowali piłkarze. Nie wszystkie mecze będą rozgrywane na głównej płycie. Do dyspozycji klubu będzie również boczne boisko, które ma równie dobrą murawę. O tym na której płycie zagra Lechia będziemy informowali zawsze przed meczem. Najważniejsze, że adres zostanie bez zmian - Traugutta 29.

Lechia Gdańsk

Posnania ubiegły sezon zakończyła na 6 miejscu. W tym roku występ tej drużyny jest zagadką, ponieważ do powszechnej wiadomości nie przedarły się żadne plotki z okresu przygotowawczego. Wiemy, czytając stronę klubu, że zespół rozpoczął treningi mniej więcej w tym okresie co gdańszczanie. Na jednym ze spotkań był nawet trener Tomasz Putra, który przekazał swoje cenne uwagi. Jak zwykle możemy spodziewać się szybkiej gry oraz doskonałych szarż.

Lechia w okresie przygotowawczym rozegrała sparing z drużyną z Pruszcza Gdańskiego. Wynik był zadowalający jednak szkoleniowiec zauważył sporo błędów podczas gry zespołowej jak i indywidualnej. Ten tydzień jest szansą dla podopiecznych trenera Grzegorza Kacały na wyeliminowanie błędów i otworzenie nowego sezonu w dobrym stylu tym bardziej, że rugbiści zagrają na Traugutta.

Źródło: RC Lechia