lechia

Rugby po raz kolejny zawita na głównej płycie boiska przy Traugutta 29. Okazją będzie mecz Ekstraligi Lechia Gdańsk – Arka Gdynia.

Derby w rugby od kilku lat robią się coraz bardziej emocjonujące. Zawodnicy Lechii zrobią w sobotę wszystko, żeby wygrać trójmiejski pojedynek. Czy są jednak w stanie pokonać mistrza Polski?

Lechia to aktualnie lider tabeli dlatego ten zespół trzeba teoretycznie stawiać w roli faworyta. Arka natomiast to mistrz Polski sezonu 2010/2011, który w tej rundzie przegrał tylko z Budowlanymi Łódź dlatego najbliższe spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami jest kluczowe dla układu tabeli.

Sobotni pojedynek udowodni jeszcze coś więcej – która z drużyn jest lepiej przygotowana do sezonu i jest w stanie włączyć się w walkę o złoto. Gdańszczanie wygrali już w tym roku z Posnanią Poznań i Juvenią Kraków a także z Ogniwem Sopot w Pucharze Polski. Byli to jednak słabsi przeciwnicy niż sobotni rywal. - Prawdziwy sprawdzian czeka nas w meczu z Arką – podkreśla kapitan Sławomir Kaszuba.

Grzegorz Kacała trener RC Lechia: Zagramy po raz kolejny na Traugutta co bardzo nas cieszy, a zarazem mobilizuje. Chcemy zaprezentować się tutaj jak najlepiej, a żeby to zrobić to musimy wygrać z Arką. To silny przeciwnik dlatego musimy zagrać na 100% swoich umiejętności. Zapraszamy wszystkich Kibiców na doping na który po cichu bardzo liczymy. Pokażmy, że stolicą rugby na wybrzeżu jest Gdańsk, a Lechia potrafi wygrać z Arką.

Lechia Gdańsk

Więcej informacji na stronie lechiarugby.pl

Mecz z Arką zostanie rozegrany na głównej płycie, 17 września o godzinie 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich Kibiców do dopingowania Lechii.