Wielkie derby Trójmiasta w rugby to święto dla wszystkich sympatyków tego pięknego sportu w Polsce.

Tym razem w zaległym meczu Pucharu Polski, aktualny mistrz Polski - Lechia Gdańsk podejmie swojego odwiecznego rywala - Arkę Gdynia na boisku Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Początek spotkania w sobotę, 9 marca o godzinie 15.

Inauguracja nowego roku

Sobotni pojedynek jest zaległym meczem rozgrywanym w ramach Pucharu Polski. Po długim okresie przygotowań oraz szlifowania formy rugbiści obu drużyn będą mieli okazję pierwszy raz w 2013 roku rozegrać oficjalne spotkanie. Co ciekawe, drugi raz w tym sezonie Lechia zagra w meczu, jako gospodarz, nie rozgrywając spotkania w Gdańsku. Pierwsze takie spotkanie podopieczni Marka Płonki i Pawła Lipkowskiego rozegrali w Pruszczu Gdańskim z Pogonią Siedlce w ekstralidze rugby w związku z nałożoną karną przez PZR.

Mecz na koniec zgrupowania

W środę rugbiści biało- zielonych udają się na czterodniowe zgrupowanie, którego zakończeniem będzie mecz z Arką. Lechia bardzo poważnie podejdzie do pucharowej rywalizacji. Na zgrupowaniu pojawią się Henry Bryce oraz Rafał Sajur, co jest niewątpliwie wielkim wzmocnieniem mistrzów Polski. Ostatni dzień zgrupowania biało-zieloni poświęcą na odnowę biologiczną oraz masaże, żeby wieczorem wrócić do Gdańska. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich gwarantuje bardzo dobre warunki treningowe, dlatego zgrupowanie w Cetniewie może być kluczowym elementem przygotowań przed zbliżającym się sezonem.

Dobra forma Arki

W bardzo dobrej dyspozycji podczas przygotowań do rundy wiosennej byli zawodnicy Arki. W ostatnim sparingu podopieczni Macieja Stachury pokonali Ogniwo Sopot aż 66 do 12. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że sobotni mecz będzie pojedynkiem najlepszych obecnie drużyn w Polsce. Lechia i Arka to kolejno pierwsza i druga drużyna Ekstraligi.

Drugi klasyk w tym sezonie

Pierwsze spotkanie w sezonie pomiędzy Lechią a Arką w sezonie 2012/2013 odbyło się 22 września 2012 roku. Był to mecz historyczny dla polskiego rugby. Po raz pierwszy w Polsce mecz trzydziestu gladiatorów odbył się na PGE Arena Gdańsk, czyli arenie Mistrzostw Europy. Tamto spotkanie przyciągnęło na gdański bursztyn ponad 7000 osób. Zwyciężyli gospodarze- 47:25. Za miesiąc znowu derby Już 6 kwietnia kolejne derby Trójmiasta. Tym razem w rozgrywkach Ekstraligi Arka podejmie na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni biało - zielonych. Spotkanie to może mieć decydujący wpływ na układ tabeli przed zakończeniem sezonu zasadniczego.

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora