Wielkimi krokami zbliża się obóz Lechii, który w tym roku odbędzie się w Cetniewie.

Zawodnicy wyjeżdżają w środę, aby jeszcze tego dnia odbyć pierwsze spotkanie. Obóz zakończy się meczem Pucharu Polski z Arką Gdynia. Do zaległego meczu PP dojdzie 9 marca o godzinie 15.00.

Lechia wyjeżdża do Cetniewa aby przeprowadzić tam kilka dobrych treningów w pełnym składzie. Na ten kilkudniowy meeting przyjeżdżają również Rafał Sajur i Henry Bryce. Do Lechii dołączy oczywiście Piotr Jurkowski, który w okresie przygotowawczym trenował w większości indywidualnie, w swoim mieście Lublinie. Formę tego zawodnika, ale również pozostałych rugbistów sprawdzą szkoleniowcy biało-zielonych na pierwszych testach w Cetniewie.

Jak zapowiada Marek Płonka – jedziemy do Cetniewa aby zebrać cały zespół w jednym miejscu oraz przeprowadzić kilka wartościowych treningów. Nie zamierzamy katować zawodników, ponieważ nie jest ku temu dobry czas. Najcięższe treningi już się odbyły. Obecnie będziemy redukowali intensywność i obciążenie.

W Cetniewie zaplanowano rozegranie zaległego meczu w Pucharze Polski. Ten pomysł powstał nieco z konieczności, ponieważ boiska, którymi dysponuje Lechia są w tym czasie wyłączone z użytku. Murawa przy ul. Grunwaldzkiej 244 przechodzi rewitalizację, która nie była tam wykonywana przez ostatnie… - naście lat.

Obiekt MOSiR przy Traugutta zostanie otwarty dla rugbistów dopiero w kwietniu. Opcja rozegrania meczu w Cetniewie wydaje się najbardziej odpowiednią w tym momencie. Będzie to w takim wypadku drugi mecz Lechii w roli gospodarza poza granicami Gdańska w ostatnim czasie. Do pierwszego takiego pojedynku doszło nie tak dawno w Pruszczu Gdańskim z Pogonią Siedlce. Wtedy rezultat spotkania był zgoła inny od tego, jaki wszyscy przypuszczali. Jak będzie tym razem w Cetniewie? Czy Lechia przywiezie zwycięstwo z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich??

Źródło: lechiarugby.pl