Tylko 9 dni pozostało do pierwszego meczu Lechii Gdańsk w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014.

Będzie ona bardzo trudna, ponieważ Lechia broni mistrzostwa Polski oraz Pucharu Polski, a apetyt na te trofea mają przynajmniej 3 drużyny w Polsce. Liga zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ wzmocniła się o kilka ciekawych nazwisk. 

Sztab szkoleniowy Lechii zrobił wszystko aby zespół przetrenował okres zimowy jak najlepiej. Cztery spotkani w tygodniu oraz treningi indywidualne. Do tego sparingi wewnętrzne oraz mecze kontrolne z Ogniwem Sopot i Czarnymi Pruszcz Gdański. Jest to jednak zawsze bardzo trudny czas dla zawodników, którzy nie mogą posmakować ligowych emocji tylko 80% czasu spędzają w halach sportowych. Sparing choćby z najlepszym przeciwnikiem nigdy nie wydobędzie tych emocji, które są gwarantowane podczas walki o ligowe punkty! 

Część zawodników wyleczyła swoje urazy i mogą z przyjemnością wyjść 30 marca na sopocką murawę. W tym gronie są m.in. Łukasz Śmietański i Paweł Płoński, którzy ambitnie przetrenowali zimę, a o kontuzji nie ma śladu.

Pierwszy mecz będzie dla gdańszczan ważny z kilku powodów. Lechia musi pokazać przede wszystkim, że jest drużyną, która w miejscowym składzie potrafi wygrywać.

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora