W niedzielę o godz. 15 Lechia Gdańsk miała zagrać w Pruszczu Gdańskim z KS Budowlanymi Łódź. Stawiły się obie drużyny, ale do meczu nie doszło. Zabrakło przewidzianego przepisami zabezpieczenia medycznego.

Niecodzienna sytuacja wydarzyła się na stadionie w Pruszczu Gdańskim, gdzie swój mecz z KS Budowlani Łódź miała rozgrywać Lechia Gdańsk. Spotkanie jednak się nie odbyło ponieważ na obiekcie zabrakło lekarza i karetki pogotowia, które w tej sytuacji są niezbędne, by rozegrać zawody sportowe.

Gdański klub organizując ligowe mecze, jak zawsze w takich sytuacjach, współpracował z firmą, która zabezpieczała obecność karetki na zawodach. Tym razem opieki medycznej - nie z winy gdańskiego klubu - w Pruszczu zabrakło.

Klub podjął natychmiastowe próby znalezienia zastępstwa. Na obiekt dotarł nawet ratownik medyczny, ale nie udało się w ciągu regulaminowych 15 minut znaleźć karetki. W tej sytuacji Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby najprawdopodobniej wyznaczy nowy termin i miejsce meczu Lechia Gdańsk - KS Budowlani Łódź.

- Firma, z która współpracujemy zawiodła i nie zapewniła odpowiedniej obsługi na ten mecz. Sędzia do gry nie dopuścił. Musimy czekać na decyzję Komisji Gier i Dyscypliny PZR. Zrobimy wszystko, żeby mecz odbył się w innym terminie, choć liczymy się z tym, że może być przyznany walkower dla rywali - mówi Sebastian Dobkowski, kierownik zespołu gdańskiego zespołu.

Po 7 rozegranych kolejkach Lechia Gdańsk zajmuje aktualnie 7 pozycję z dorobkiem 12 punktów.

Pozostałe wyniki 7 kolejki:

  • Orkan Sochaczew v Pogoń Siedlce 19:39 (0:24)
  • Budowlani Lublin v Ogniwo Sopot 5:21 (0:10)
  • Skra Warszawa v Budowlani SA Łódź 27:45 (12:27)
  • Juvenia Kraków v Arka Gdynia 30:24 (20:17)
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora