Trzeciej porażki pod rząd doznali rugbiści gdańskiej Lechii. Tym razem mocniejsza od biało-zielonych okazała się Pogoń Siedlce.

Przed meczem z Lechią trener Pogoni – Krzysztof Folc podkreślał, że ekipa z Gdańska będzie z pewnością trudnym rywalem. Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była jednak bardzo udana i siedlczanie szybko „odjechali” gościom z Trójmiasta. Po 40 minutach Pogoń prowadziła 21:6. Po przerwie ekipa z Gdańska zdołała nieco zniwelować straty, ale Pogoń, mimo, że przez dłuższy moment grała w osłabieniu, zdołała odpowiedzieć skutecznymi akcjami i ostatecznie wygrała pewnie 31:11.

Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 31: 11 (21:6)

Punkty dla Pogoni: Tomasz Biernacki 5, Norbert Kargol 5, Mateusz Lament 5, Oleksndr Szewczenko 5, Eduard Wertylecki 5, Daniel Gdula 3, Przemysław Rajewski 3.

Punkty dla Lechii: Paweł Boczulak 6, Rafał Lademann 5.
Lechia: Witoszyński, Buczek, Kacprzak - Lademann, Smoliński - Kavtaradze, Płonka jr, K.Krużycki - Boczulak - Popławski - Panchulidze, Beśka, Wesołowski, Rymon-Lipiński, Wójtowicz oraz Olszewski, Bogveradze, Kossakowski, Minkiewicz, Lebiediew, Kruszczyński.

Po 6 rozegranych kolejkach Lechia Gdańsk zajmuje aktualnie 7 pozycję z dorobkiem 12 punktów.