Rozgrywki Ekstraligi rugby wchodzą w decydująca fazę.

Dzięki wygranej nad outsiderem biało-zieloni mają już tylko 2 pkt straty do Arki, która w sobotę zagrała w sezonie zasadniczym po raz ostatni.

Gdańszczanie kontrolowali przebieg meczu od pierwszej do ostatniej minuty. Zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. Cieszy szczelna obrona, goście ani razu nie zdołali przedrzeć się na pole punktowe. Przez całe spotkanie realizowane były założenia taktyczne.

Drużyna Lipkowskiego już w pierwszej połowie wypełniła limit przyłożeń potrzebny do zdobycia punktu bonusowego. Ostatecznie Lechia wygrała 64:0, a szkoleniowiec zdecydował się grać w polskim składzie. Swój debiut w Ekstralidze zanotowali Oskar Zieliński oraz Krzysztof Smoliński, a do składu na pozycje młynarza wraca Dawid Wesołowski.

Wynik odzwierciedla grę. Były szanse, by wygrać jeszcze wyżej, ale nie wykorzystaliśmy okazji na kolejne przyłożenia, a i z podwyższeniami było różnie. Mieliśmy mecz pod kontrolą. Nie pamiętam praktycznie zagrożenia ze strony drużyny przeciwnej – dla trójmiasto.pl Paweł Lipkowski

Ze względu na mecz reprezentacji Polski z Czechami następuje przerwa w rozgrywkach Ekstraligi. Do końca fazy zasadniczej pozostała tylko jedna kolejka, a najważniejsze mecze dopiero przed nami. Za niespełna dwa tygodnie, 4 listopada o godz. 15:00 RC Lechia Gdańsk zmierzy się z K.S Budowlani Lublin. Tylko wygrana zapewni awans na 4 miejsce i otworzy szanse na brąz w sezonie 2017.

RC LECHIA GDAŃSK – KS Budowlani Łódź 63:0 (36:0)

Wystąpiliśmy w składzie:
Muchlado, Adamiak, Witoszyński, Nowak, Lademann, Płonka, Olszewski, Zdun, Piszczek, Popławski, Skrzypiński, Kwiatkowski,K. Bracik, Wójtowicz, Najrwojsz
oraz
Kacprzak, Wesołowski, Wójcik, Pawłowski, Rymon-Lipiński, Boczulak, Zieliński (debiutant), Smoliński (debiutant)

Punkty dla Lechii zdobywali:
Miłosz Popławski 19, Robert Wójtowicz 10, Kewin Bracik 10, Dominik Zdun 5, Igor Olszewski 5, Robert Kwiatkowski 5, Bartłomiej Wójcik 5, Rafał Witoszyński 5

źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora