Mario Ladies Lechia Gdańsk już w najbliższą niedzielę rozegrają w Łodzi pierwszy turniej Mistrzostw Polski w sezonie 2013.

W rozgrywkach weźmie udział rekordowa liczba 12 drużyn. W swojej grupie Ladies zagrają z Syrenkami Warszawa oraz drużyną Barbarians składającą się głównie z zawodniczek z Łodzi.

Aby sumiennie przygotować się do startu nowego sezonu Ladies potrzebowały meczów sparingowych. Takie udało się zorganizować w ubiegłą sobotę w Pruszczu Gdański. Ladies zmierzyły się na pełnych zasadach z gospodyniami - Czarnymi, oraz Kocicami Tur Chojnice.

Każda drużyna rozegrała 4 mecze sparingowe dwa razy po 7 minut. Jeden punkt odpowiada jednemu przyłożeniu.

Wyniki spotkań:

  1. Pruszcz vs Lechia  0:7 (0:3)
  2. Tur vs Pruszcz  0:4 (0:3)
  3. Lechia vs Tur 10:0 (3:0)
  4. Lechia vs Pruszcz 5:1 (3:1)
  5. Pruszcz vs Tur 3:1 (2:0)
  6. Lechia vs Tur 8:1 (4:1)

Wszystkie mecze Ladies zostały nagrane na kamerę i wieczorem nastąpiła pełna, długa analiza poszczególnych zagrań. Trener Janusz Urbanowicz był zadowolony z gry swoich zawodniczek, które były w stanie przetrenować zagrywki na konkretnym przeciwniku. Szczególnie cieszył fakt, iż w sparingu udział wzięła Karolina "Szczura" Jaszczyszyn, która przyleciała z Anglii. Dodatkowo, szansę na pierwszą grę z realnym przeciwnikiem miała Hania Maliszewska - nowy talent w Ladies. Udział w grze wzięła również Magda "Czesia" Burchardt, która niedawno zmieniła barwy klubowe i ogrywa się z biało-zielonymi.

alt

Stałe zawodniczki Ladies również sprawdziły formę przed nowym sezonem. Okazało się, po raz kolejny, że zima przepracowana bardziej na boisku niż na siłowni daje dobre efekty. Zawodniczki są wybiegane i wydolnościowo będzie im trudno dorównać. Nie obyło się również bez pięknych szarż, zwłaszcza w wykonaniu Karoliny "Szczury" Jaszczyszyn oraz Laury Abucewicz. Przeciwniczki padały na trawę i wypuszczały piłkę z rąk, którą automatycznie łapały Ladies. 

Ladies w nowym sezonie są w znakomitej formie i do Łodzi 21 kwietnia będą jechać aby zdobyć najwyższe laury.

Źródło: lechiarugby.pl / Kamila Popielarz

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora