W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się Mario Cup 2013. Jest to Międzynarodowy Turniej Rugby 7 Kobiet, w którym udział zapowiedziało 10 drużyn.

Start turnieju o godzinie 10:00, finały od 15:00. Miejsce: boisko GOKF w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 244. Wstęp wolny.

Gospodyniami turnieju Mario Cup będą oczywiście Mario Ladies Lechia Gdańsk. Na przeciwko nich staną Reprezentacje Polski, Łotwy i Litwy 1 i 2 oraz drużyny: Czarne Pruszcz Gdański, Ladies Frogs Warszawa, RC Haka Syrenki Warszawa, Selena Rugby Club z Łotwy oraz LRC Diok z Holandii.

Ladies Lechia na wiosnę w 2012 roku wygrały turniej Latvian Open 7s w Rydze na Łotwie gdzie zmierzyły się z drużyną Selena Rugby Club oraz Reprezentacją Litwy.

Wtedy Ladies wygrały wszystkie mecze bez większych problemów: "Mario LL Gdańsk zagrały uporządkowane rugby i pewnie wspięły się na szczyt podium wygrywając w finale z drużyną narodową Litwy 29:0. Warto dodać, iż Polki w poprzednich latach rozegrały 2 mecze z tą samą drużyną raz wygrywając i raz przegrywając. Tym razem przewaga Ladies była miażdżąca."

Mario Ladies Lechia Gdańsk – RK Selena (wicemistrzynie Łotwy) – 34:7 

alt
Selena Rugby Club oraz Mario Ladies Lechia Gdańsk na turnieju w Rydze

W ostatnim sezonie Selena Rugby Club wywalczyła tytuł Mistrzowski na Łotwie i może być groźniejsza niż wiosną 2012. Reszta drużyn za pewne też nie podda się bez zaciekłej boiskowej walki. Szykuje się nie lada widowisko.

Każda z drużyn będzie musiała docelowo rozegrać 6 meczów, więc ta ekipa, która wystawi najwięcej zawodniczek i będzie w najlepszej formie przez cały dzień - wygra Mario Cup.

W poprzedniej edycji Mario Cup z 2010 roku pierwsze miejsce wywalczyły Mario Ladies Lechia Gdańsk - czy powtórzą sukces? Apetyt na złoto nie zmalał, ale tym razem przeciwniczek jest więcej i są wyższej rangi.

alt
Drużyna LRC Diok z Holandii - na turnieju pojawią się najlepsze zawodniczki

alt
Czarne Pruszcz Gdański na pewno zjawią się na turnieju w topowej formie

alt
Ladies Frogs Warszawa ostro trenują przed Mario Cup 2013

alt
RC Haka Syrenki Warszawa - od zeszłego sezonu robią systematyczne postępy pod okiem trenera Grzegorza "Gregora" Michalika

alt
Nie mogło zabraknąć na turnieju Reprezentacji Polski Kobiet

alt

Źródło: lechiarugby.pl