W sobotę 21.09 w Gdańsku odbył się drugi z ośmiu turniejów Mistrzostw Polski Rugby 7. Bezsprzecznie dominowały w nim zawodniczki z Pomorza, wygrywając drugi raz z rzędu w tym sezonie.

Tydzień wcześniej po bardzo zaciętym i widowiskowym meczu Gdańszczanki wygrały 21:19 z Black Roses. Drużyna z Poznania miała ochotę sprawić niespodziankę w Gdańsku, lecz w sobotę gospodynie turnieju pokazały, dlaczego są najlepsze w Polsce.

Ladies zaczęły od wygranej z drużyną Legii Warszawa 35:0. W drugim meczu Biało Zielone zmierzyły się z Black Roses Poznań, wygrywając 38:7. Fazę grupową Gdańszczanki zakończyły zwycięstwem z drużyną Juvenii Kraków 41:0.

W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny w Polsce: Biało Zielone Ladies Gdańsk oraz Black Roses Poznań. Autorką pierwszego przyłożenia była Anna Klichowska. Po chwili Poznanianki odpowiedziały punktami i na tablicy było 5:7 dla czarnych róż. Tuż po rozpoczęciu gry znakomitą szybkością popisała się Natalia Pamięta przykładając punkty na polu Black Roses. Gdańszczanki wygrywały po pierwszej połowie 12:7. W drugiej połowie przykładały już tylko zawodniczki Biało Zielone Ladies Gdańsk. Pięknymi akcjami na skrzydle przykładały punkty Natalia Pamięta, Sylwia Witkowska oraz Anna Klichowska. Wynik finału 29:7.

Trener Janusz Urbanowicz; - To był bardzo ważny turniej dla nas z paru względów. Graliśmy przed własną publicznością, naszym celem w tym sezonie jest zdobycie 10 tytułu Mistrzostw Polski. Trenujemy 10 razy w tygodniu, pomimo zmęczenia i braku najlepszej formy dziewczyny zagrały dobrze. Teraz następuje przerwa Reprezentacyjna i większość zawodniczek z naszego klubu leci na zgrupowanie oraz sparingi z Reprezentacją Francji i Irlandii. Po powrocie zostają nam dwa turnieje Mistrzostw Polski w Krakowie oraz Rudzie Śląskiej, potem nastąpi przerwa zimowa.

Natalia Pamięta: - Jesteśmy bardzo zadowolone ze zwycięstwa przed własną publicznością w Gdańsku. W poprzednim tygodniu po bardzo widowiskowym finale wygrałyśmy 21:19 z Black Roses. Miałyśmy kilka założeń na ten turniej, jak widać po wynikach nie popełniłyśmy zbyt wielu błędów, z czego bardzo się cieszymy.