Krzysztof Krzewicki i Tomasz Rokicki odwiedzili Zakład Karny na gdańskiej Przeróbce, w którym opowiadali o rugby i swoich początkach z dyscypliną.

Było to pierwsze spotkanie w tym miejscu, jednak nie ostatnie, ponieważ skazani poprosili o jeszcze jedno na którym... pograją w rugby!

Do pogadanki doszło z inicjatywy wychowawcy ZK Przeróbka. Klub odpowiedział pozytywnie, ponieważ już kilka razy rugbiści uczestniczyli w tego typu akcjach i za każdym razem były one dobrze odbierane przez osadzonych. W tym samym miejscu był wcześniej Dariusz Michalczewski, którego charakter wizyty był taki sam - pokazać jak poprzez ciężką pracę osiąga się sukces.

Na sali wykładowej pojawiło się 80. skazanych, którzy słuchali i zadawali liczne pytania. O swojej karierze opowiedział Tomasz Rokicki, a Krzysztof Krzewicki przedstawił zasady rugby Tag oraz wyświetlił mecz Włochy – Szkocja. „Roki” zaczął od opowiedzenia własnej historii. Skazani dowiedzieli się jak wyglądały jego pierwsze kroki z rugby, i co musiał zrobić, że dzisiaj owocują sukcesami sportowymi z Lechią oraz przede wszystkim grą z Orzełkiem na piersi. „Krzywy” analizował z więźniami mecz, który wywarł na nich ogromne wrażenie.

Zawodnicy zostawili komplet do rugby Tag oraz piłkę. W prezencie otrzymali również rugbowe jajo jednak wykonane z papieru. Osadzeni poprosili o kolejne spotkanie, na którym lechiści pokazaliby jak się gra w rugby Tag.

Źródło: RC Lechia