Weekend 26-28/03/2015 był sprawdzianem z rugby dla drużyny Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Wzięły one udział w Międzynarodowym Turnieju Tambusoro Angels Sevens w norweskim Oslo. Na Vallhall Arena zameldowało się 12 drużyn kobiecych i 8 drużyn męskich. Organizatorem był trener pochodzący z Fiji.

W jego drużynie grają najlepsze zawodniczki z całej Europy, między innymi z takich krajów jak Finlandia, Mołdawia, Norwegia, Szwecja, Ukraina.

Rugbystki z Gdańska spotkały się z jego drużyną w finale. Mecz był bardzo zacięty. Dziewczyny grały uporządkowane rugby. Od początku wyszły na boisko skoncentrowane. Zaczęły od mocnej obrony i agresywnej szarży, czym zaskoczyły swoje rywalki. Niestety pierwszą połowę skończyły w osłabieniu. Jedna z gdańszczanek otrzymała dwie żółte kartki, w rezultacie czerwoną za zbyt wysoką szarżę. 3/4 meczu grały 6/7. Nie oznaczało to jednak dużego osłabienia. Ladies poradziły sobie w obronie i straciły tylko 3 przyłożenia. Mecz zakończył się wynikiem 17:7 dla Tabusoro Angels.

- Był to bardzo dobry wyjazd pod względem szkoleniowym - potwierdza trener Gdańszczanek Janusz Urbanowicz. Dziewczyny zrobiły więcej niż oczekiwałem, czym bardzo miło mnie zaskoczyły. To dobra zapowiedź przed turniejami Mistrzostw Polski.

Wyniki meczów:
27.03 piątek eliminacje
BZLG 22:5 BSI I Bergen
BZLG 26:5 STAVANGER RK
28.03 sobota ćwierćfinał
BZLG 57:0 HORTEN RK
półfinał
BZLG 17:0 BSI II Bergen
finał
BZLG 7:17 TABUSORO ANGELS INTERNATIONAL

Biało-Zielone: Marlena Mroczyńska (C), Laura Abucewicz, Karolina Jaszczyszyn, Małgorzata Kłos, Hania Lange, Natalia Majka, Hanna Maliszewska, Martyna Niespodziany, Monika Pietrzak, Patrycja Sierżanowska, Dagna Westfeld, Patrycja Zawadzka.
Trener: Janusz Urbanowicz.

Warto wspomnieć, że współpracę z drużyną podjął sklep sportowy Decathlon Przymorze, który został sponsorem technicznym.

Ladies dziękują firmom: Antykor, GST Steel, TTU Urbanowicz, GS Mario, Decathlon Przymorze, Jibygg jak również Potarowi, Krecikowi oraz Darkowi za gościnę w Norwegii.

Po Turnieju drużyna wraz z Przyjaciółmi udała się do centrum Oslo oraz na skocznię narciarską w Holmenkollen

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora