Rugbiści Lechii Gdańsk w Wielką Sobotę na boisku GOKF pokonali Ogniwo Sopot 23:6.

Derbowy mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i śniegu.
Początek spotkania był bardzo nerwowy, a na środku boiska doszło nawet do rękoczynów. Po 10 minutach, przyłożeniu Piszczka oraz celnych kopnięciach Janeczki z karnego i podwyższenia Lechia prowadziła 10:0.

Od tego momentu inicjatywę przejęło Ogniwo, a gra przeniosła się na połowę obronną biało-zielonych. Lechia jednak świetnie broniła, często balansując na granicy przekroczenia przepisów.

Ostra gra gospodarzy poskutkowała czerwoną kartką dla Pawła Płońskiego jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Ogniwiacy natomiast tracili kolejnych graczy, którzy z kontuzjami opuszczali boisko. Przed przerwą, mimo licznych okazji, sopocianie zdobyli jedynie 3 punkty po trafieniu Szablewskiego z rzutu karnego.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Ogniwo przeważało, Lechia twardo broniła, a Janeczko bezwzględnie wykorzystywał rzuty karne.

W końcówce gdańszczanie wykorzystali okazję i zdobyli drugie w tym spotkaniu przyłożenie. Wynik końcowy na 23 do 6 ustalił niezawodny Janeczko.

Dzięki tej wygranej Lechia przeskoczyła Ogniwo w tabeli Ekstraligi i powróciła do gry o występ w finale tych rozgrywek. Sopocianie mogą żałować natomiast straconej szansy, bo nie zasłużyli na tak wysoką porażkę, a w dodatku stracili kilku ważnych zawodników. W najbliższej kolejce Lechia na wyjeździe zmierzy się z Arka, a Ogniwo w Łodzi z Budowlanymi.