Rugbiści Lechii Gdańsk w Wielką Sobotę na boisku GOKF pokonali Ogniwo Sopot 23:6.

Derbowy mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i śniegu.
Początek spotkania był bardzo nerwowy, a na środku boiska doszło nawet do rękoczynów. Po 10 minutach, przyłożeniu Piszczka oraz celnych kopnięciach Janeczki z karnego i podwyższenia Lechia prowadziła 10:0.

Od tego momentu inicjatywę przejęło Ogniwo, a gra przeniosła się na połowę obronną biało-zielonych. Lechia jednak świetnie broniła, często balansując na granicy przekroczenia przepisów.

Ostra gra gospodarzy poskutkowała czerwoną kartką dla Pawła Płońskiego jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Ogniwiacy natomiast tracili kolejnych graczy, którzy z kontuzjami opuszczali boisko. Przed przerwą, mimo licznych okazji, sopocianie zdobyli jedynie 3 punkty po trafieniu Szablewskiego z rzutu karnego.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Ogniwo przeważało, Lechia twardo broniła, a Janeczko bezwzględnie wykorzystywał rzuty karne.

W końcówce gdańszczanie wykorzystali okazję i zdobyli drugie w tym spotkaniu przyłożenie. Wynik końcowy na 23 do 6 ustalił niezawodny Janeczko.

Dzięki tej wygranej Lechia przeskoczyła Ogniwo w tabeli Ekstraligi i powróciła do gry o występ w finale tych rozgrywek. Sopocianie mogą żałować natomiast straconej szansy, bo nie zasłużyli na tak wysoką porażkę, a w dodatku stracili kilku ważnych zawodników. W najbliższej kolejce Lechia na wyjeździe zmierzy się z Arka, a Ogniwo w Łodzi z Budowlanymi.

Zobacz materiał wideo

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 23:6 (10:3)
Punkty zdobyli: Lechia: Janeczko 11, Piszczek 5, Bracik 5, Narwojsz 2 Ogniwo: Szablewski 3, Przychocki 3
LECHIA: Witoszyński, Buczek, Kaszuba - Wantoch-Rekowski, Lademan - Panasiuk, Płonka, Płoński - Janeczko - Lorentowicz - Narwojsz, Wilczuk, Bracik, Piszczek - Kwiatkowski oraz Doroszkiewicz, Hedesz, Kacprzak, Olszewski, Dabkiewicz, Zajkowski, Wójcik, Wenta
OGNIWO: Mokrecow, Karol, Wilczuk - Graban, Anuszkiewicz - Węgierski, Krużycki, Zeszutek - Kurdelski - Szablewski - Czasowski, Olszewski, Przychocki, Hodura - Żuk oraz Wojtkuński, Gwozdecki, Pietryk, Kreska, Pogorzelski, Nurzyński, Irla, Zając

Źródło: pomorska.tv

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora