lechia

Mecz Zagłębie - Lechia miał być meczem ostatniej szansy dla obydwu trenerów i widać po zaangażowaniu piłkarzy, że wzięli to do siebie.

W pierwszej połowie piłkarze przyjęli do siebie, żeby coś ugrać w tym sezonie należy zacząć walczyć. Pierwszą groźną sytuację mamy w 10 minucie. Piłkę w pole karne z rzutu wolnego dogrywa Nowak, najwyżej wyskakuje Sergiej Kożans niestety piłka mija bramkę gospodarzy. W odpowiedzi Wilczek uderza, lecz niecelnie. Przez większość tej części gry mecz rozgrywał się w środku pola i opierał się nie na umiejętnościach czysto piłkarskich lecz na walce. 29 minuta Tadić dostaje piłkę na 7 metr, lecz był bardzo dobrze blokowany. W 40 minucie trzecia groźna sytuacja Lechii, Janicki podłącza się do akcji, wrzuca piłkę w pole karne, tam czeka na nią Tadić, niestety został wyprzedzony. Gdy wszyscy już myśleli o przerwie, niespodziewanie strzał zza pola karnego Traore i piłka trafia w słupek. Już w doliczonym czasie gry na linii pola karnego piłkę dostaje Pietrowski, uderza – piłka wpada do bramki gospodarzy i mamy 1:0 dla Lechii.

Druga połowa rozpoczęła się od intensywnych ataków gospodarzy. Groźna sytuacja z rzutu rożnego w 52 minucie, dośrodkowanie i piłkę z linii bramkowej wybija Andriuskevicius. 55 minuta odpowiedź Lechii, uderza z 16 metrów Traore i piłka ląduje na poprzeczce bramki Zagłębia. W 68 minucie piłkę uderza z około 30 metrów Wilczek a ta po rękach Pawłowskiego ląduje na słupku bramki Lechii. Rzut rożny dla Lechii w 73 minucie, Janicki uderza głową w okienko bramki gospodarzy, lecz Isailović jest na posterunku. W 90 minucie Benson z kilku metrów trafia w bramkarza. Jeszcze w 93 minucie szansa dla Zagłębia na strzelenie bramki lecz strzał Wilczka z kilku metrów pięknie broni Pawłowski.

LECHIA: Pawłowski – Janicki, Vućko, Kożans, Andruskevicius – Surma, Nowak (74' Wiśniewski), Airapetian, Pietrowski – Traore (92' Dawidowski), Tadić (64' Benson)

ZAGŁĘBIE: Isailović - Kowalczyk, Reina, Horvath, Costa - Hanzel (46' Pawłowski), Rachwał, Wilczek, Abwo (77' Gancarczyk) - Sernas (77' Traore), Woźniak

SĘDZIOWAŁ: Paweł Pskit

Bohater meczu wg redakcji Lechia.net: Wojciech Pawłowski (LECHIA)

Zobacz raport meczowy (Zagłębie Lubin - Lechia 0:1)

Źródło: własne