Drużyna rezerw Lechii Gdańsk wywalczyła w Wolinie jeden punkt za sprawą bezbramkowego remisu z wiceliderem rozgrywek Vinetą w meczu 28. kolejki III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej.

Od samego początku spotkaniu w Wolinie towarzyszyło szybkie tempo. Lechiści atakowali głównie bocznymi strefami boiska, zagrażając rywalowi także ze stałych fragmentów gry. Gospodarze sobotniej rywalizacji nastawili się z kolei na kontrataki, lecz dobrze w defensywie spisywali się Biało-Zieloni.

Aktualna tabela III ligi

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, jednak podopiecznym trenera Adama Fedoruka brakowało dokładności przy wykańczaniu akcji. Swoje szanse miała także Vineta, zwłaszcza po rzutach wolnych wykonywanych przez Bartosza Ławę. Dwadzieścia pięć minut przed końcem meczu gospodarze przejęli inicjatywę, ale Biało-Zieloni nie dali się zaskoczyć i podzieli się punktami z wiceliderem z Wolina.

Vineta Wolin - Lechia II Gdańsk 0:0
Lechia II Gdańsk: Budziłek - Górski, Głon, Chrzanowski, Gołębiewski - Makowski, Danowski, Paprzycki (60’ Fila), Gołuński (58’ Letniowski), Kałahur (88’ Goerke) - Macierzyński

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora