Dzień po meczu z Widzewem Łódź na stadionie przy Traugutta 29 Lechia rozegrała sparing z Cartusią Kartuzy, której trenerem jest dobry znajomy - Dominik Czajka. Biało-Zieloni wygrali 2:1, a gole zdobyli Dominik Piła oraz Bassekou Diabate.

W sobotnim sparingu na placu gry pojawili się piłkarze, którzy przeciwko Widzewowi nie zagrali wcale bądź zagrali w małym wymiarze. W wyjściowym składzie pojawił się także testowany Joshue Eze, a także wracający po kontuzji Flavio Paixao.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od udanej akcji Biało-Zielonych zakończonej dośrodkowaniem Marco Terrazzino. Wrzutki na gola nie zamienił jednak Henrik Castegren - jego strzał trafił w słupek. Kilka minut później dobrą okazję miał Flavio Paixao, który po dośrodkowaniu Dominika Piły uderzył minimalnie obok bramki. W kolejnych minutach Lechia stwarzała kolejne sytuacje - strzelali m.in. Dominik Piła oraz Flavio Paixao. W 30. minucie Bartosz Brzęk sprokurował rzut karny dla zespołu prowadzonego przez Dominika Czajkę. Jedenastka nie została jednak zamieniona na bramkę za sprawą bardzo dobrej interwencji Michała Buchalika. Pierwsza częśc spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

20230211cartusia

Po zmianie stron na placu gry zameldowali się Filip Koperski oraz Jakub Kałuziński, którzy zmienili Marco Terrazzino oraz Flavio Paixao. Już 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Lechia wyszła na prowadzenie. Dominik Piła, który grał w sobotę bardzo dobrze, wykorzystał podanie Bassekou Diabate i trafił na 1:0. Chwilę później było już 2:0. Tym razem to Diabate pokonał golkipera Cartusii. Nie minęły jednak dwie minuty i zespół z Kartuz złapał kontakt - po kontrataku jeden z zawodników wpakował piłkę do siatki. W 69. minucie jan Biegański miał okazję podwyższyć na 3:1, jednak jego strzał trafił w słupek. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć swoje okazje mieli m.in. Jan Biegański czy Jakub Kałuziński. W końcówce kontuzji doznał Diabate i opuścił on plac gry. Lechia ostatecznie wygrała 2:1.

Lechia Gdańsk - Cartusia Kartuzy 2:1 (0:0)

Bramki: Dominik Piła, Bassekou Diabate

Skład: Michał Buchalik - David Stec, Joel Abu Hanna, Henrik Castegren, Bartosz Brzęk - Joshue Ezu, Jan Biegański, Dominik Piła, Marco Terrazzino (46' Jakub Kałuziński), Bassekou Diabate - Flavio Paixao (46' Filip Koperski)

źródło:  własne