Lechia Gdańsk zagrała w środę sparingowo z AEL-em Limassol. Cypryjczycy wygrali 3:1, a w Lechii wystąpili głównie zawodnicy mający w tym sezonie mniej minut i gracze Akademii.

Pierwsza połowa upłynęła. W ósmej minucie dobrą okazję miał AEL, ale napastnik spudłował z najbliższej odległości. Cztery minuty później świetnie interweniował Szymon Weriauch.W 27. miniucie bramkę na 1:0 dla Cypryjczyków zdobył Avraham. W 30. minucie było już 2:0 po trafieniu Toku.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. AEL przeważał. Okazje ofensywne miał Bohdan Wjynnyk,ale widać, że Ukrainiec nie jest w formie. W 75. minucie AEL podwyższył na 3:0. A chwilę później Bartek Pieczka zdobył honorową bramkę po asyście Borkowskiego.

Co możemy powiedzieć dobrego po tym meczu? Że mimo straconych trzech bramek dobrze wyglądał Szymon Weirauch.

Lechia Gdańsk - AEL Limassol 1:3 (0:2)

Gol dla Lechii: Pieczka

Skład Lechii Gdańsk: Weirauch - Koperski, Madej, Polańczyk, Bajko, Pieczka, Kardaś, Bułetsa, d'Arrigo, Borkowski, Wjunnyk oraz z ławki Szczepankiewicz, A. Wiśniewski, Pospieszny, Bieliński