Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Wisłą Płock. Po raz pierwszy w Biało-Zielonej koszulce wystąpił wypożyczony z Dynama Kijów Serhij Bułeca.

Początek meczu należał do płoczczan. Piłkarze Mariusza Misiury w pierwszych minutach już kilka razy zagrozili bramce Bogdana Saranwskiego. Ukraiński bramkarz spisywał się jednak bardzo dobrze. W 18. minucie I-ligowiec wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Łukasz Sekulski. Lechiści nie czekali i od razu chcieli odpowiedzieć. To stało się 11 minut później. Camilo Mena padł faulowany w polu karnym i wywalczył jedenastkę. Tę na bramkę zamienił Tomasz Neugebauer. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie i piłkarze zeszli do szatni przy remisie 1:1, choć Iwan Żelizko miał w końcówce okazję na gola na 2:1.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie i mecz był wyrównany. W 60. minucie na boisku pojawił się Bohdan Wjunnyk. Chwilę później na placu gry pojawił się wypożyczony z Dynama Kijów Serhij Bułeca, a po nim także Conrado. Jeśli chodzi o akcje ofensywne, to po wejściu na boisko ładny strzał oddał wspomniany Wjunnyk. Okazję na bramkę miał też m.in. Po stronie Wisły też kilka razy gracze ofensywni próbowali zaskoczyć Bohdana Sarnawskiego, jednak ten spisywał się bez zarzutu i nie puścił już gola.

20240712serhij

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)

Gole: 18' Łukasz Sekulski - 29' Tomasz Neugebauer

Wisła Płock: Maciej Gostomski - Bojan Nastić, Jakub Szymański, Marcus Haglind-Sangre, Krystian Pomorski, Ksawery Kukułka, Maciej Famulak, Dominik Kun, David Niepsuj, Łukasz Sekulski, Mateusz Lewandowski

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawski -  Miłosz Kałahur (73' Conrado),  Elias Olsson, Andrei Chindris,  Loup Diwan Gueho (69' Bohdan Wjunnyk) -  Dominik Piła,  Iwan Żelizko, Tomasz Neugebauer (70' Serhij Bułeca),  Louis d'Arrigo (60' Jan Biegański), Camilo Mena - Kacper Sezonienko