Biało-zieloni wygrali w sparingu z litewskim FK Paneveżys 3:2. Dwa gole strzelił Conrado, a jedno trafienie dołożył Michał Nalepa.

Spotkanie stało na niezłym poziomie, obejrzeliśmy sporo ciekawych akcji. Lepsza pod względem piłkarskim była jednak pierwsza połowa. Po przerwie działo się trochę mniej, co nie oznacza, że wynik nie mógł być wyższy. Wręcz przeciwnie. W końcówce w poprzeczkę trafił Kristers Tobers, a parę razy pokazał się rezerwowy Mateusz Żukowski, któremu brakowało jednak chłodnej głowy w polu karnym przeciwnika.

Dla Lechii był to ostatni sparing przed sezonem 2021/22.

Lechia Gdańsk - FK Paneveżys 3:2 (3:2)
Bramki: Nalepa (26.), Conrado (30., 45.) - Elivelto Ribeiro Dantas (22., 38.)

Lechia: Zlatan Alomerović (46' Dusan Kuciak) - Mykoła Musolitin (77' Bartosz Kopacz), Michał Nalepa (77' Filip Koperski), Mario Maloca (27' Kristers Tobers), Conrado (77' Rafał Pietrzak) - Tomasz Makowski (77' Maciej Gajos), Jarosław Kubicki (77' Egzon Kryeziu), Jakub Kałuziński (46' Jan Biegański) - Joseph Ceesay (46' Mateusz Żukowski; 87' Kacper Sezonienko), Flavio Paixao (27' Łukasz Zwoliński), Ilkay Durmus (77' Bassekou Diabate).