W pierwszym meczu kontrolnym na tureckim zgrupowaniu Lechia Gdańsk uległa FC St. Pauli Hamburg 0:1 (0:1).

Trener Piotr Nowak dał pograć w tym meczu wszystkim zawodnikom, których miał do dyspozycji. Z powodu drobnych urazów nie mogli wystąpić jedynie Marco Paixao, Aleksandar Kovacević i Piotr WIśniewski, miejsca w składzie zabrakło też dla trzeciego z bramkarzy - Vanji Milinkovicia-Savicia.

Trener Piotr Nowak zdecydował się na nowe ustawienie taktyczne, z trzema obrońcami, piątką pomocników i parą napastników. Kapitańską opaskę założył Sebastian Mila.

Piłkarzom obu zespołów grę mocno utrudniał bardzo silny wiatr, który na dodatek zmieniał kierunki. Jego siłę spróbował na początku spotkania wykorzystać Sławomir Peszko, groźnie uderzając z rzutu wolnego, lecz bramkarz rywali Philipp Heerwagen popisał się efektowną interwencją.

Później dwie bardzo dobre okazje stworzyli sobie nasi rywale, którzy umieli wychodzić z szybkimi kontratakami. Idealną wręcz sytuację zmarnował John Verhoek, przegrywając pojedynek sam na sam z Marko Mariciem.
W odpowiedzi Lechia powinna objąć prowadzenie. Z bliska uderzał Maciej Makuszewski, lecz Heerwagen znów był górą.

Później do głosu doszli piłkarze czwartej obecnie drużyny 2. Bundesligi. W ich szeregach wyróżniał się Waldemar Sobota, który w 30. minucie uderzył bardzo groźnie, piłkę zdołał odbić Marić, lecz wobec dobitki Jeremy'ego Dudziaka był bezradny. Ten gol przesądził o prowadzeniu St. Pauli po 45. minutach 1:0.

Na drugą połowę trener Piotr Nowak posłał w bój zupełnie nową jedenastkę. Z wieloma młodymi zawodnikami, ale także Milosem Krasiciem, który oddał tuż po zmianie stron groźny strzał. Lepsze okazje tworzyli sobie jednak piłkarze St. Pauli. Idealne wręcz zmarnowali Sebastian Maier i szczególnie Lennart Thy. Wynik meczu nie uległ już zmianie.

Biało-Zieloni rozegrają w Turcji jeszcze dwa spotkania. W najbliższy wtorek, 19 stycznia, na boisku w Side rywalem Lechii będzie FC Vaduz. Z kolei 23 stycznia gdańszczanie zmierzą się z FC Thun.

Lechia Gdańsk - FC St. Pauli Hamburg 0:1 (0:1)
Bramka: Jeremy Dudziak (30.)
LECHIA: Marić (46. Budziłek) - Wojtkowiak (46. Janicki), Gerson (46. Maloca), Wawrzyniak (46. Chrzanowski) – Makuszewski (46. Stolarski), Łukasik (46. Krasić), Chrapek (46. Mak), Mila (46. Letniowski), Peszko (46. Marković) – Haraslin (46. Buksa), Kuświk (46. Żebrakowski).

źródło: Lechia.pl