W meczu V rundy Okręgowego Pucharu Polski drużyna rezerw Lechii Gdańsk wygrała na boisku Sokoła Zblewo 3:1 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Jakub Dąbrowski i dwie Sebastian Rugowski.

O kilka zdań opisu przebiegu tego spotkania poprosiliśmy trenera Lechii Dominika Czajkę:

- W przekroju całego meczu byliśmy zespołem dominującym,  jednak dobrze broniący się zespół gospodarzy nie pozwalał nam na stwarzanie klarownych sytuacji. Do przerwy niestety graliśmy dość przeciętnie, zwłaszcza nie za mocni byliśmy na skrzydłach co zakończyło się bezbramkowym remisem.

W przerwie dokonaliśmy dwóch zmian na wspomnianych skrzydłach i nasze ataki nabrały rozpędu, niestety zostaliśmy skontrowani w 55 min i sędzia wskazał rzut karny pewnie wykonany przez gospodarzy. Zaraz po tym wpuściliśmy kolejnego ofensywnego zawodnika Piotra Gryszkiewicza i ruszyliśmy mocno na przeciwnika stwarzając kilka sytuacji. Jedna z nich została wykorzystana przez Sebastiana Rugowskiego a kilka minut później świetna akcja z prawej strony zakończona bramką Kuby Dąbrowskiego. Zmęczeni gospodarze ruszyli do przodu i pozwolili nam na kolejna akcje z prawej strony, po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego Sebastian Rugowski z najbliższej odległości przypieczętował zasłużone zwycięstwo.

Cieszę się ze zespół pomimo straty bramki podniósł się i zakończył mecz zwycięstwem a to w dużej mierze zasługa rezerwowych wprowadzonych po przerwie. Czekamy na losowanie przeciwnika w kolejnej rundzie Pucharu Polski która odbędzie się w kwietniu.

Sokół Zblewo - Lechia U23 Gdańsk 1:3 (0:0)

Bramki: Mateusz Wenta (52') - Sebastian Rugowski (58', 90'), Jakub Dąbrowski (78')
Żółte kartki: Grzegorz Skórczewski, Dawid Wróblewski - Mateusz Cegiełka

Sokół Zblewo: Adam Łangowski (84' Łukasz Cybula), Kacper Plutowski, Kacper Siora (84' Kamil Gronkowski), Grzegorz Skórczewski, Krystian Zieliński, Patryk Barłożewski (75' Szymon Machnikowski), Adrian Prabucki, Piotr Runowski, Bartosz Szweda, Mateusz Wenta, Dawid Wróblewski (62' Mateusz Dubiela)

Ławka: Łukasz Cybula, Mateusz Dubiela, Szymon Machnikowski, Artur Szwoch, Kamil Gronkowski, Mateusz Prinz

Trener: Mariusz Majewski

Lechia U23 Gdańsk: Kuba Michałowski, Mateusz Cegiełka (55' Piotr Gryszkiewicz), Adrian Petk (84' Jan Kopania), Milos Krasic, Marcin Wiśniewski, Dominik Szukiełowicz, Dominik Rycewicz, Przemysław Macierzyński (46'Karol Landowski), Kuba Lizakowski (46'Jakub Dąbrowski), Filip Dymerski, Sebastian Rugowski
Ławka: Kacper Chomicz, Karol Landowski, Jan Kopania, Jakub Dąbrowski, Piotr Gryszkiewicz

Trener: Dominik Czajka

źródło: laczynaspilka.pl / własne, Fot.Ireneusz Makiła