13 października 2018 roku Klub Piłkarski Starogard święcił 10-lecie istnienia klubu. Z tej okazji odbył się mecz przyjaźni z Lechią Gdańsk, która wystąpiła w solidnym składzie.

Miejscowi kibice mogli zobaczyć w akcji takich piłkarzy jak bramkarzy Dusan Kuciak i Zlatan Alomerovic oraz Joao Nunes, Błażej Augustyn, Steven Vitoria, Ariel Borysiuk, Karol Fila, Mateusz Sopoćko, Michał Mak, Artur Sobiech, Jakub Arak czy także Grzegorz Wojtkowiak, którego można ostatnio oglądać w meczach rezerw.

W składzie KP Starogard wystąpiło dwóch byłych zawodników Lechii Gdańsk Kacper Łazaj i Wojciech Zyska. Spotkanie towarzyskie obejrzało na stadionie Imienia Kazimierza Deyny około 1000 osób. Była to najwyższa ostatnimi czasy frekwencja miejscowego klubu.

W 7 minucie spotkania wynik otworzyła Lechia Gdańsk po golu Stevena de Sousa Vitórii. Chwilę później mogło być 2:0 ale Artur Sobiech strzelił w poprzeczkę. Do przerwy prowadziła Lechia 1:0.

Po przerwie został wymieniony cały skład Biało Zielonych poza obrońcą Grzegorzem Wojtkowiakiem. Wystąpili tacy zawodnicy jak Filip Dymerski, Jakub Kapuściński, Dominik Szukiełowicz, Jakub Lizakowski, Mateusz Ciegiełka, Karol Landowski, Jan Kopania, Adrian Petk oraz Sebastian Rugowski. W bramce Kuciaka zastąpił Zlatan Alomerović.

Drużyna U-23 pokazała dobrą grę, lecz jednak w 74 minucie spotkania drużyna KP Starogard doprowadziła do remisu. Bramkę wyrównującą zdobył Przemysław Kuss.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Następny mecz Lechii Gdańsk już 19 października - gramy na wyjeździe z Piastem Gliwice.

KP Starogard Gdański - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Steven Vitória (7), 1:1 Przemysław Kuss (74)
KP Starogard: Knut - Krakowiak, Adamenko, Wypij, Kozakowski - Wohlert, Zyska, Armatowski, Mońka, Łazaj - Retlewski. W drugiej połowie grali także: Polakowski, Kuss, Katerla, Szołtys, Rzepa, Sosnowski, Rysiewski, Romanowski, Winiarski i Malanowski
Lechia Gdańsk: Kuciak - Nunes, Augustyn, Vitória, Wojtkowiak - Michał Mak, Borysiuk, Sopoćko, Fila, Arak - Sobiech. (II połowa) Alomerović - Wojtkowiak, Lizakowski, Dymerski, Cegiełka, Kapuściński, Landowski, Rugowski, Kopania, Szukiełowicz, Petk