Piłkarki z Gdańska podejmowały drużynę KS Gwiazdę Toruń w spotkaniu 8 kolejki II ligi kobiet gr. kujawsko-pomorska. Mecz odbył się w Sopocie na stadionie Ogniwa Sopot. Drużyna z Gdańska jest jedyną drużyną, która nie odniosła zwycięstwa ligowego!

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą piłkarce drugoligowego zespołu Loczki Wyszków Ś.P. Karolinie Pokraśniewicz, Klaudii Gołębiewskiej (była bramkarka Loczki Wyszków) oraz sympatyzującej z zespołem przyjaciółce Julii Wołyniec. 15 października 2018 zginęły one w tragicznym wypadku samochodowym. Prowadzone przez dwudziestolatkę auto z niewiadomych przyczyn zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. Wszystkie miały dopiero po 20 lat.... Obie drużyny grały w czarnych opaskach.

Gospodarze liczyli na pierwszą wygraną w sezonie ponieważ są jedyną drużyną, która nie wygrała żadnego spotkania w lidze! Biało Zielone od samego początku zaczęły atakować rywalki z Torunia. Niestety w 11 minucie spotkania rzut karny dla KS Gwiazdy Toruń zmienił oblicze spotkania. Pewnie jedenastkę wykorzystała Agnieszka Pencherkiewicz. Minutę później było już 0:2 dla dziewczyn z Torunia. Bramkę strzeliła Joanna Przybysz. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobyła zawodniczka Biało Zielonych Lidia Zakrzewska.

Po przerwie większość spotkania toczyła się w środku pola. W 78 minucie Marta Muszyńska zdobyła bramkę na podwyższenie wyniku 1:3. Tym samym drużyna KS Gwiazda Toruń wywozi 3 punkty z Trójmiasta.

Komentarz pomeczowy kapitana Biało Zielone Gdańsk Oliwii Siemińskiej: - Moim zdaniem grałyśmy dobrze, jak zwykle brakowało nam szczęścia w końcowych fazach ataku, czyli okazji bramkowych. Jestem ogólnie zadowolona z dziewczyn, że walczyły do końca. Razem udało się nam nawet zdobyć tą bramkę, co oznacza ze potrafimy. Brakowało nam czasu do całkowitego rozkręcenia się, ale cóż no taka jest piłka. Był to zespół tzw." do ogarnia", ale jak widać to jeszcze nie jest czas, ale nastąpi to niebawem i będziemy wygrywać.

Lechia.Net: Biało Zielone jest jedynym zespołem w lidze, które nie odniosło jeszcze w tym sezonie zwycięstwa gdzie tkwi problem?
Oliwia Siemińska: Można dużo powiedzieć, co jest problemem, czasem niestety nie mamy na to wpływu może słabsza forma całego zespołu, niestety też osoby trzecie(sędziowie), co utrudniają nam grę. Ich decyzję są na naszą niekorzyść. Również kontuzje zawodniczek, przez co nasza siła zespołu się obniża, bo im mniej zawodniczek tym mniej szans na jakiś pozytywny efekt. Więc jako takiego głównego problemu nie ma są jakieś przypadki i brak tego szczęścia, co jak widać nam nie sprzyjają.

Biało Zielone zajmują aktualnie ostatnie 12 miejsce w II lidze kobiet gr. kujawsko-pom. Liderem rozgrywek jest drużyna Pogoni Tczew. Następne spotkanie dziewczyny grają na wyjeździe z 4 drużyną Olimpią II Szczecin.

Bramki:

• 11' Agnieszka Pencherkiewicz (KS GWIAZDA TORUŃ)
  • 12' Joanna Przybysz (KS Gwiazda Toruń)
  • 45' Lidia Zakrzewska (Biało Zielone Gdańsk)
  • 78' Marta Muszyńska (KS Gwiazda Toruń)

Składy:
Biało Zielone Gdańsk: 26.Patrycja Cierocka (84min), 4.Zuzanna Kwaśnik, 7.Weronika Sturmowska, 9.Oliwia Siemińska (kapitan), 15.Michalina Marcinkowska, 16. Karolina Rzeppka, 17.Lidia Zakrzewska, 21.Aleksandra Koczewska, 28. Weronika Zieńczuk, 29. Monika Formella, 35. Małgorzata Zatorska (78min)
Ławka: 5. Kinga Wąsek, 13.Natalia Churikova, 20. Klaudia Winter (78min), 24.Małgorzata Graczyk, 37. Anna Baranowska (84min)
Trener: Robert Bandrowski

KS Gwiazda Toruń: 1.Adrianna Banaszkiewicz, 2.Natalia Gabryszewska, 6.Klaudia Laskowska, 8.Myroslava Fisenko, 10. Judyta Witkowska, 15. Julia Frelik, 17.Marta Muszyńska (84min), 18. Agnieszka Pencherkiewicz (kapitan), 20. Julia Olkiewicz, 21.Joanna Przybysz, 23.Angelika Kwiatkowska
Ławka: Adrianna Urbańska (84min)
Trener: Mariusz Łangowski