Drugą wygraną z rzędu zanotowali piłkarze drużyny rezerw Lechii. W niedzielne popołudnie Biało-Zieloni pokonali na własnym boisku Gwardię Koszalin 1:0. Dzięki tej wygranej Biało-Zieloni awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie było meczem walki. Sędzia chcąc przykrócić ostrą grę dziewięciu zawodników upomniał żółtymi kartkami (w tym pięciu lechistów). Pierwszą okazję do objęcia prowadzenia miała Gwardia. W 24 minucie po strzale Łukasza Jaroszewicza piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Sebastiana Małkowskiego.

Kolejną sytuację bramkową miała Lechia. W 42 minucie dośrodkowanie Pawła Czychowskiego z prawej strony wykorzystał mocnym strzałem z 7 metrów Adam Duda. Jak się okazało ta bramka zadecydowała o wyniku meczu. Bohaterem obok Dudy został także Sebastian Małkowski.

W 83 minucie po faulu obrońcy Lechii Piotra Przybylskiego arbiter wskazał na 11. metr. Rzut karny wykonywał Paweł Nowacki, jednak górą w tym pojedynku był bramkarz gdańszczan. Biało-Zieloni w II połowie zdecydowanie przeważali, dwukrotnie groźnie uderzał Czychowski, po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek. Trzy punkty zostały w Gdańsku i Lechia awansowała w tabeli na 5. miejsce.

Lechia II Gdańsk - Gwardia Koszalin 1:0 [zobacz raport meczowy]

Źródło: Lechia.pl / własne