W meczu na szczycie III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej rezerwy Lechii Gdańsk pokonały na wyjeździe lidera rozgrywek zespół Gryfa Wejherowo 3:1.

Po tym zwycięstwie Biało-Zieloni zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Lechiści na to spotkanie udali się w młodzieżowym składzie. Jedynym zawodnikiem z kadry I zespołu był powracający po kontuzji Nikola Leković, a na ławce Biało-Zielonych zasiadło kilku zawodników z drużyny juniorów młodszych. I choćby, dlatego Gryf Wejherowo był faworytem, tym bardziej, że gospodarze nie przegrali żadnego z ostatnich 11 meczów ligowych.

Aktualna tablea III Ligi

Pierwszą bramkę dla Biało-Zielonych zdobył w 28. minucie Łukasz Kopka.  Decydujące ciosy lechiści zadali tuż po przerwie, kiedy do siatki rywali trafili Andrzej Kaszuba i Paweł Czychowski. Dla tego drugiego była to 16 zdobyta bramka w tym sezonie. W 62. minucie boisko, za faul w polu karnym, musiał opuścić Bernard Powszuk. Zawodnik Gryfa na szczęście dla gdańszczan nie wykorzystał rzutu karnego. Honorową bramkę dla gospodarzy w 79. minucie zdobył Grzegorz Gicewicz.

W najbliższą środę (22 kwietnia) oba zespoły zmierzą się ponownie - tym razem w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski. Początek spotkania na bocznym boisku przy Traugutta o godz. 16.00.

Raport meczowy [Gryf Wejherowo - Lechia II - 1:3]

Źródło: Lechia.pl