Drużyna Lechii do lat 23 zremisowała w ostatnim meczu sezonu z Jaguarem Gdańsk 2:2. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Jakub Kapuściński i Sebastian Rugowski.

Mecz rozpoczął się od bramki Jaguara w 3. minucie spotkania. Zamieszanie pod bramką wykorzystał wychowanek Lechii Paweł Rzepnikowski, który strzałem z głowy skierował piłkę do siatki. W kolejnych minutach coraz bliżej wyrównania była drużyna Lechii. Dwa groźne strzały oddał Adam Kucznier. Raz piłkę odbił golkiper gości, a drugi raz minimalnie przestrzelił. Następnie zaskoczyć bramkarza rywali próbował Karol Landowski. Po rajdzie prawą stroną boiska oddał strzał, ale futbolówka minęła o metr słupek bramki Jaguara. Wyrównanie nastąpiło w 33. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu piłkę do bramki posłał Jakub Kapuściński. Dziewięć minut później na prowadzenie ponownie wyszła drużyna gości. Gola strzelił Damian Podkański.

Druga część spotkania również była bardzo wyrównana. W pierwszej akcji po wznowieniu gry w świetnej sytuacji znalazł się Landowski. Silny strzał obronił bramkarz Jaguara. Po kilkunastu minutach szansę na wyrównanie miał Mateusz Kaczyński. Po dośrodkowaniu uderzył piłkę z głowy, jednak minimalnie chybił. W kolejnych minutach drużyna gości przejęła inicjatywę. Strzały zawodników Jaguara pewnie bronił Kuba Michałowski. W 63. minucie na boisku pojawił się Jakub Cieślicki, którego dośrodkowania często stwarzały zagrożenie pod bramką rywala. Cztery minuty przed końcem blisko zdobycia bramki był debiutant Kamil Rusinek. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i obrońcy gości zażegnali niebezpieczeństwa. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dośrodkowanie Landowskiego wykorzystał Sebastian Rugowski i pewnym strzałem pokonał golkipera Jaguara.

- Dużo biegania dzisiaj było, dużo gry bez piłki. Jesteśmy zadowoleni z tego jak zagraliśmy. Każdy z nas dał z siebie maksa. Bardzo się cieszę ze strzelenia bramki, ale najważniejsze, że udało się zdobyć punkt. Jestem bardzo zadowolony z całego sezonu, bo to mój pierwszy w całości w drużynie seniorskiej, a to ogromna różnica w porównaniu z rozgrywkami juniorskimi. W dzisiejszym meczu w bardzo młodym składzie pokazaliśmy, że ciężko pracujemy na treningach i są tego efekty - powiedział po meczu Sebastian Rugowski, który ustalił wynik spotkania.

Biało-Zieloni z dorobkiem 67 punktów zajęli ostatecznie 5 miejsce w tabeli. Co ciekawe dzięki wygranej w ostatniej kolejce nasza drużyna została dogoniona przez rezerwy Arki.

Do III ligi awansował Grom Nowy Staw, który nie popisał się na koniec sezonu, przegrywając z Wikędem Luzino aż 0:6.

źródło: lechia.pl / własne