Drugi zespół biało-zielonych przegrał na wyjeździe z Wdą Lipusz 2:3. Mieliśmy w tym meczu festiwal rzutów karnych, bo sędzia podyktował ich aż trzy.

Dwa razy z jedenastu metrów nie pomylili się gospodarze, raz gdańszczanie. Lechia dwukrotnie prowadziła w Lipuszu, ale w obu przypadkach dawała się dogonić. Na domiar złego na dziesięć minut przed końcem biało-zieloni stracili gola na 2:3. Podopieczni Dominika Czajki zagrali źle szczególnie w drugiej połowie.

Marnym pocieszeniem jest więc czwartkowa decyzja Komisji ds Rozgrywek Pomorskiego ZPN-u, który orzekł walkower na korzyść Lechii za ostatnie spotkanie z rezerwami Arki Gdynia (na boisku 1:5). Gdynianie wystawili nieuprawnionego zawodnika. Inna sprawa, że oczywiście lepiej jest mieć trzy punkty niż ich nie mieć.

Wda Lipusz - Lechia II Gdańsk 3:2 (1:1)
Bramki: Shotaro Obata (27. - karny), Shotaro Obata (70. - karny), Shotaro Obata (80.) - Pietrzak (20.), Kaczorowski (47. - karny)

Lechia: Prange - Pietrzak (77. Sadowski), Drzazga, Duraj, Majer - Landowski, Kaczorowski, Niewiadomski (67. Ricardo), Formella, Borcuch - Sadło (46. Skibiniauskas).