W meczu V rundy okręgowego Pucharu Polski rezerwy Lechii przegrały na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna 2:3 i odpadły z dalszej rywalizacji.

Lechia chciała grać w tym meczu w piłkę, natomiast Kaszubia była skupiona wyłącznie na kontratakach. I tak też strzeliła obie bramki w pierwszej połowie. Biało-zieloni potrafili odpowiedzieć trafieniem Adriana Petka z rzutu karnego. Sytuacji było jeszcze parę, jednak zabrakło skuteczności.

Na dziesięć minut przed końcem meczu do remisu doprowadził Sebastian Rugowski. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że gdańszczanie pokuszą się o zwycięstwo, lecz szczęście nie było po ich stronie. Jeszcze przed golem na 2:2 gospodarzy ratowała ofiarna interwencja bramkarza oraz poprzeczka.

Kaszubia Kościerzyna - Lechia II Gdańsk 3:2 (2:1)
Bramki: Karol Januszewski 23', Szymon Rychłowski 28', Radosław Krysiński 89' - Petk 30'karny, Rugowski 81

Lechia: Mirus - Wszołek, Mikołajewski, Cegiełka, Kopania - Szymański (63. Cieślicki), Rakowski, Petk, Gryszkiewicz, Borcuch (46. Kapuściński) - Rugowski.