Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała 1:0 z Serbią w meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Całe spotkanie rozegrał Karol Fila.

Karol Fila po raz kolejny został ustawiony przez Czesława Michniewicza w środku pola jako defensywny pomocnik. I ponownie spisał się w nowej roli bardzo dobrze. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 1:0 po bramce Mateusza Bogusza.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii, weźmie udział szesnaście zespołów. Gospodarze są zwolnieni z eliminacji, a bezpośrednią kwalifikację uzyskają zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacyjnych oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca według dorobku z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli. Pozostałe cztery zespoły zostaną wyłonione w barażach pomiędzy kolejnymi ośmioma reprezentacjami z drugich miejsc.

Po czterech kolejkach biało-czerwoni prowadzą w swojej grupie z dorobkiem dziesięciu punktów.

Polska - Serbia 1:0 (0:0)
Bramki: Bogusz (79.)

Polska: Grabara - Gumny Ż, Walukiewicz, Sobociński, Pestka -  Listkowski (74. Płacheta), Fila, Dziczek, Bogusz (86. Wiśniewski), Jóźwiak - Klimala Ż (90. Tomczyk).

źródło: 90minut.pl / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora