Niemiłą niespodziankę sprawił drugi zespół Lechii. W środowe popołudnie biało-zieloni przegrali na wyjeździe z Błyskawicą Reda-Rekowo Dolne (Klasa Okręgowa) 1:2 i pożegnali się z okręgowym Pucharem Polski.

Lechia bardzo długo musiała czekać na pierwszego gola. Udało się dopiero w 72. minucie, gdy niemoc przełamał Karol Landowski. Mimo iż zespół Błyskawicy na co dzień występuje w Klasie Okręgowej, to do tego momentu spisywał się całkiem nieźle w defensywie i rozbijał kolejne ataki biało-zielonych. Problem w tym, że Lechia nie poszła za ciosem, a ambitnie grający gospodarze w samej końcówce podstawowego czasu gry doprowadzili do wyrównania.

Gdyby tego było mało, w dogrywce Błyskawica uderzyła drugi raz. Ten cios okazał się jednak decydujący, bo Lechii nie było stać na drugiego gola i dość nieoczekiwanie gdańszczanie pożegnali się z rozgrywkami.

Błyskawica Reda-Rekowo Dolne - Lechia II Gdańsk 2:1 pd.
Bramki: Mateusz Szczypior (88.), Robert Dettlaff (96.) - Landowski (72.)

Lechia: Łobaczewski - Mekler (46. Włodarczyk), Łabor, Drzazga (37. Ricardo), Landowski - Skibiniauskas (75. Kopiczyński), Kaczorowski, Rakowski, Formella, Mosur - Sadowski

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora