Rezerwy Lechii Gdańsk wygrały na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 (0:0) po golach Damiana Kugiela i Piotra Wiśniewskiego informuje serwis trojmiasto.pl

Dla Wiśniewskiego był to pierwszy występ po odsunięciu od pierwszej drużyny.

Gdańszczanie, którzy w środku tygodnia rozpoczęli 14 kolejkę III ligi, w Kołobrzegu męczyli się z rywalami tylko w pierwszej połowie. Obie drużyny miały kilka sytuacji bramkowych, ale do przerwy gole nie padły. Spora w tym zasługa Sebastiana Małkowskiego, którego interwencje kilkukrotnie uchroniły biało-zielonych od straty bramek.

O ile przez pierwsze 45 minut podopieczni Krzysztofa Wilka nie byli w stanie pokonać bramkarza gospodarzy, błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej połowy gola zdobył Damian Kugiel. 18-letni napastnik wykorzystał prostopadłe podanie ze środka pola przedłużone przez Andrzeja Kaszubę i w sytuacji sam na sam poradził sobie z golkiperem gospodarzy.

Raport meczowy [Kotwica Kołobrzeg - Lechia II Gdańsk 0:2]

Kotwica dążyła do wyrównania, ale kapitulować nie zamierzał Małkowski, który w pierwszej drużynie ustąpił aktualnie miejsca dobrze dysponowanemu Mateuszowi Bąkowi i powracającemu po kontuzji Bartoszowi Kanieckiemu.

Po raz pierwszy w tym sezonie w rezerwach zagrał Piotr Wiśniewski, który został przesunięty do III ligi z ekstraklasy po remisie z Piastem Gliwice. "Wiśnia" najwyraźniej za punkt honoru postanowił sobie odzyskać zaufanie trenera Michała Probierza, bo już przy pierwszej nadarzającej się okazji, zakończył występ z golem na koncie. Wiśniewski udanie wykończył akcję Jakuba Kamińskiego, który wpadł w szesnastkę gospodarzy po rajdzie prawą stroną.

Źródło: trojmiasto.pl