Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali w towarzyskim spotkaniu z Resovią, rozegranym z okazji jubileuszu 110. rocznicy powstania klubu z Rzeszowa.

Podopieczni Thomasa von Heesena pokonali gospodarzy 2:1 po golach Grzegorza Kuświka i Michała Żebrakowskiego.

Po pierwszej połowie spotkania był remis 1:1. W 22. minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie po strzale Kuświka, który przelobował bramkarza Resovii, wykorzystując celne dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka. Biało-Zieloni przewagą nie cieszyli się zbyt długo, bo już trzy minuty później do remisu doprowadził Radosław Adamski. Gracz Resovii znalazł się w sytuacji sam na sam z Marko Mariciem i nie dał szans bramkarzowi Lechii na skuteczną interwencję.

Wygraną podopieczni trenera von Heesena zapewnili sobie na kwadrans przed końcem spotkania za sprawą indywidualnej akcji Żebrakowskiego.

Resovia - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: Adamski (25.) - Kuświk (22.), Żebrakowski (74.)

Resovia: Kuszaj (75. Raczek) - Fedan (67. Pałys-Rydzik), Baran, Żmuda, Szkolnik (81. Kmiotek) - Adamski (75. Słoma), Domoń (75. Sadecki), Kaliniec (60. Świst), Ciećko (60. Jurczak) - Pyrdek (67. Bieniasz), Rusiecki (81. Mołdoch).

Lechia: Marić (46. Bąk) - Rudinilson, Maloca, Marković, Wawrzyniak - Makuszewski, Łukasik (64. Chrapek), Wiśniewski (46. Kovacević), Mak (75. Krasić) - Buksa (46. Bruno Nazario), Kuświk (64. Żebrakowski).

Źródło: lechia.pl