Zespół Adama Fedoruka w spotkaniu III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej pokonał 1:0 (1:0) drużynę KS Chwaszczyno.

Gdańszczanie zyskali przewagę w początkowym okresie gry, przeprowadzając kilka ładnych dla oka akcji. Jedna z nich przyniosła gola, którego autorem był Oskar Paprzycki. – Ćwiczymy na treningach różne schematy rozgrywania akcji i właśnie jeden z nich wyszedł nam podczas tego meczu – mówił Paprzycki.

– Bardzo mocno pracował w defensywie, angażował się także w grę do przodu. Ta bramka była dla niego niejako nagrodą za dobrą postawę w tym meczu – chwalił strzelca gola trener rezerw Lechii Adam Fedoruk.

Goście też mieli w tym spotkaniu swoje okazje. W 25. minucie piłka odbiła się od poprzeczki po uderzeniu Łukasza Kowalskiego, a dobitkę w efektowny sposób zatrzymał Mateusz Bąk.

Raport meczowy [Lechia II - KS Chwaszczyno 1:0]

Bramkarz Lechii jeszcze bardziej błysnął tuż przed przerwą. Sędzia przyznał piłkarzom z Chwaszczyna rzut karny. Jedenastkę wykonywał Arkadiusz Byczkowski, ale Bąk wyczuł intencje strzelca, popisując się skuteczną obroną.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie, mimo kilku okazji z obu stron. Najlepszą dla Lechii zmarnował Michał Żebrakowski, z kolei przyjezdni mogli wyrównać w doliczonym czasie gry, lecz skuteczności zabrakło Rolandowi Kazubowskiemu oraz Byczkowskiemu.

– Najważniejsza jest wygrana zespołu, ale cieszy także występ z zerowym kontem po stronie strat. Obrona karnego to dodatkowy bonus – mówił Bąk.

– Tym razem nie mieliśmy zbyt wielu posiłków z pierwszego zespołu i wystawiliśmy zespół złożony głównie z młodych zawodników. Tym cenniejsze jest to zwycięstwo, na które wszyscy mocno na boisku zapracowali – dodał Fedoruk.

Zobacz wszystkie wyniki i tabelę

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora