Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Legią Warszawa w kolejnym sparingu przed startem Ekstraklasy. Przepięknego gola zdobył Camilo Mena.

Lechia Gdańsk od początku meczu była bardzo aktywna. Po prawej stronie defensorami Legii bawił się Camilo Mena. W 18. minucie centrostrzałem pokonał Marcelo Mendesa. W pierwszej połowie kilka razy Lechię przed utratą bramki ratował też Bohdan Sarnawski. Do przerwy Biało-Zieloni prowadzili 1:0.

Po zmianie stron Legia dość szybko doprowadziła do wyrównania. Bohdana Sarnawskiego pokonał Jordan Majchrzak. W kolejnych minutach Lechia wyglądała naprawdę nieźle - dobrą okazję na bramkę miał m.in. Neugebauer. W 70. minucie pierwszy raz na boisku w barwach Lechii pojawił się Bohdan Wjunnyk. W końcówce meczu dobrą okazję do wyprowadzenia Lechii na prowadzenie miał Maks Chłań, jednak jego strzał został zablokowany.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Lechia kolejny sparing zagra w piątek 12 lipca z Wisłą Płock.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)
Gole: 55' Majchrzak - 18' Mena

Legia Warszawa: Marcel Mendes-Dudziński – Artur Jędrzejczyk, Jan Ziółkowski, Viktor Karolak – Kacper Chodyna, Igor Strzałek, Urbański, Luquinhas (60' Jakub Adkonis), Makana Baku – Jordan Majchrzak, Blaz Kramer (60' Maciej Rosołek)

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawski (60' Szymon Weirauch) - Dominik Piła, Elias Olsson, Andrei Chindris, Miłosz Kałahur (80' Marcel Bajko) - Maksym Chłań, Tomasz Neugebauer (60' Louis d'Arrigo), Jan Biegański (80' Adam Kardaś), Iwan Żelizko, Camilo Mena (70' Bohdan Wjunnyk) - Kacper Sezonienko