W meczu Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała w Łodzi z Widzewem 3:1.

Dwie bramki zdobył Adam Duda, a jedną Przemysław Czerwiński. To ósme w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Józefa Gładysza.

W obu drużynach zagrali zawodnicy z ekstraklasowych zespołów. W Lechii w roli głównej wystąpił Adam Duda, który znakomicie wykończył dwie akcje przeprowadzone skrzydłami. Przy pierwszej bramce asystował Czerwiński, a przy drugiej Grzelczak. Jednak to pierwsza bramka autorstwa Czerwińskiego była najładniejsza. Pomocnik Lechii technicznym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Widzewa.

- Bardzo cieszymy się z sukcesu i trzech punktów zdobytych na trudnym terenie w Łodzi. Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz. Mieliśmy sporo sytuacji bramkowych i mogliśmy wygrać wyżej. Dobrej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał w drugiej połowie Piotr Grzelczak - mówił po meczu trener Józef Gładysz.

Biało-Zieloni mecz kończyli w "10". Za dwie żółte kartki w 80 min. z boiska usunięty został Mateusz Górka. W zespole Lechii w pierwszej połowie wystąpił testowany obrońca Robert Krause z MSP Szamotuły.

Zobacz raport meczowy

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora