Dzięki dwóm bramkom Lukasa Haraslina oraz jednemu trafieniu Jarosława Kubickiego piłkarze Lechii zdobyli Superpuchar Polski. Biało-zieloni pokonali na wyjeździe Piast Gliwice 3:1.

Piłkarze Piasta Gliwice oraz Lechii Gdańsk zainaugurowali sezon 13 lipca 2019 roku. Ta data mogła być historyczna, ponieważ stawką tego pojedynku było trofeum Superpucharu Polski. Zawodnicy Waldemara Fornalika jako mistrzowie Polski gościli na swoim obiekcie biało-zielonych. Świetnie zaczęli podopieczni Piotra Stokowca, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Lukasa Haraslina. Bardzo dobrą asystą popisał się debiutujący w barwach Lechii Żarko Udovicić.

Pierwsze minuty należały do gdańszczan, którzy prowadzili grę i częściej utrzymywali się przy piłce, lecz obronną ręką z tej sytuacji wychodzili zawodnicy mistrzów Polski. Piast klarowną sytuację do strzelenia bramki stworzył dopiero w 10. minucie, kiedy to Piotr Parzyszek minimalnie uderzył głową nad bramką Dusana Kuciaka. Ten sam zawodnik mógł wykorzystać złe podanie Daniela Łukasika, ale piłkę lecącą zza pola karnego pewnie wyłapał golkiper gości. Do wyrównania mógł doprowadzić Jorge Felix, jednak nieczysto trafiona piłka powędrowała obok słupka. Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na zawodnikach z Gliwic. Najpierw w pole karne dośrodkowywał Haraslin, a lecącą futbolówkę wypluł Jakub Szmatuła, do której dopadł Maciej Gajos po czym błyskawicznie zagrał ją do Jarosława Kubickiego, a ten atomowym uderzeniem z szesnastego metra podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Dośrodkowania próbowali również zawodnicy Fornalika. Tom Hateley popisał się dobrym podaniem, a nad bramką strzelił Felix. Ze strony Lechii okazję mógł mieć Filip Mladenović, ale uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na murze. Przed zakończeniem pierwszej części spotkania swoich sił próbował Parzyszek ale w dobry sposób zablokował to Łukasik i na przerwę zeszliśmy z dwubramkowym prowadzeniem gdańskiej Lechii.

Druga połowa to znów szybki cios piłkarzy znad morza. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Haraslin, który wykorzystał fatalne podanie Joela Valencii, a w sytuacji oko w oko ze Szmatułą nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. Szybko mogli odpowiedzieć zawodnicy z Gliwic, ale uderzenie Felixa z problemami obronił słowacki bramkarz.

W 68. minucie swoją bramkę strzelili zawodnicy Piasta Gliwice. Patryk Sokołowski zdecydował się na strzał z dystansu, a lecąca piłka po drodze odbiła się od Błażeja Augustyna przy okazji kompletnie myląc bramkarza drużyny Lechii. Strzelony gol zdecydowanie nadał zawodnikom Fornalika wiatru w żagle, którzy rozkręcali się z każdą kolejną minutą, lecz dobrze radziła sobie z tym obrona biało-zielonych. Kapitalną okazję do strzelenia kontaktowej bramki miał Felix, ale uderzenie hiszpańskiego zawodnika w niesamowity sposób obronił Kuciak. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i w swoim pierwszym meczu nowego sezonu Lechia Gdańsk zapewniła sobie trofeum Superpucharu Polski!

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
Bramki: Sokołowski (68.) - Haraslin (2., 47.), Kubicki (21.)

Piast: Szmatuła - Mokwa, Czerwiński, Huk, Kirkeskov - Badia, Hateley, (62. Sokołowski), Milewski (90. Korun), Felix (83. Konczkowski), Holubek (46. Valencia) - Parzyszek (62. Dani Aquino).

Lechia: Kuciak - Fila, Maloca, Augustyn, Mladenović (88. Nalepa) - Haraslin (66. Peszko), Łukasik, Kubicki, Gajos (73. Makowski), Udovicić (90. Egy MV) - Flavio Paixao (59. Sobiech).