Drużyna rezerw Lechii Gdańsk, występujące w 4 lidze pomorskiej, uległa wczoraj (17 lipca) w meczu sparingowym zespołowi Sokoła Ostróda (III liga). W składzie naszej drużyny pojawili się zawodnicy z 2003 roku (Chmielewski i Mirus) oraz rok młodszy Kacper Urbański.

Od początku spotkania to ostródzianie osiągnęli optyczną przewagę. W 11 minucie strzał z 25 metrów debiutującego w barwach Sokoła Patryka Kubickiego odbija bramkarz Lechii, ale przy dobitce Piotra Okuniewicza był bez szans. Na 2:0 podwyższył Bartłomiej Wasiluk, który w 28 minucie po rzucie rożnym płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. 7 minut później świetna indywidualna akcja Pawła Brzuzego, który przebiegł z piłką 50 metrów i strzałem pod poprzeczkę podwyższył nasze prowadzenie. Tuż przed przerwą faulowany w polu karnym był Patryk Kubicki, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Krzysztof Wicki.

Po przerwie gra się nieco bardziej wyrównała, a obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramek. W 59 minucie świetna kontra naszej drużyny, po której Robert Hirsz zagrał do Michała Stryjewskiego, który w pojedynku sam na sam ustalił wynik spotkania.

- Zagraliśmy dziś ze znakomitym zespołem, który został stworzony na zbliżający się sezon przez trenera Kolca i Kotasa. Ostróda jest głównym kandydatem do awansu. W swoich szeregach mają kilkunastu świetnych zawodników, którzy dali dziś pokaz dojrzałej gry. Zagrali bardzo agresywnie i z pomysłem. Nasi zawodnicy, pomimo ogromnej ambicji, nie byli w stanie się przeciwstawić agresywnemu pressingowi i szybkim kontrom. Jesteśmy zadowoleni, że możemy grać z takimi zespołami. Musimy czasem dostać mocno po głowie, żeby nasi młodzi zawodnicy nauczyli się szybciej grać piłką i zobaczyli, jak wygląda piłka seniorska na wyższym poziomie. Ostróda jest także na innym etapie przygotowań. Są bliżej ligi, a my dopiero wchodzimy w maksymalny okres obciążeń i to także dziś było widać w dynamice gry. Zebraliśmy dziś świetną lekcję, która na pewno zaprocentuje w przyszłości - skomentował sparing trener drużyny rezerw Dominik Czajka.

Sokół Ostróda – Lechia II Gdańsk 5:0 (4:0)

Okuniewicz 11’, Wasiluk 28’, Brzuzy 35’, Wicki 45’ (k), Stryjewski 59’.

Sokół: zaw. testowany – Żwir, Wicki, Otręba, Brzuzy – Kubicki, Kołc, Wasiluk, Chwastek, Wasiak – Okuniewicz oraz Panek, Rynkowski, Tomkiewicz, Łyszyk, Hirsz, Stryjewski, Ziółkowski.

Lechia II: Mirus (Chmielewski 60') - Kapuściński, Posyhliuzhnyj, Mikołajewski, Szukiełowicz (Testowany 55') - Kopania (Wszołek 46'), Cegiełka (Urbański 75'), Petk (testowany 70') - Lizakowski, Rugowski (46 Sezonienko), Żuk

źródło:sokolostroda.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora