W meczu sparingowym piłkarze Lechii Gdańsk pokonali czwartoligowy Jeziorak Iława 3:0. Po raz pierwszy zespół biało-zielonych poprowadził nowy trener Tomasz Kaczmarek.

Gra na dobrą sprawę zaczęła się po przerwie, gdy na boisku pojawili się Flavio Paixao i Joseph Ceesay. Portugalczyk otworzył wynik spotkania precyzyjnym strzałem głową i... zszedł z boiska. Później dwukrotnie do siatki Jezioraka trafił Joseph Ceesay. Lechia wygrała różnicą trzech goli, ale mogła wyżej. Dogodnej okazji nie wykorzystał jednak m.in. debiutujący Miłosz Szczepański.

sparing1

Trener Tomasz Kaczmarek ma o czym myśleć. Jego debiut na ławce Lechii wypadł przyzwoicie. W pierwszej połowie biało-zieloni testowali bardzo ofensywne ustawienie 1-3-4-3. I choć sytuacji było sporo, to bramek brakowało. Po przerwie, gdy gdańszczanie przeszli na system 1-4-2-3-1, gra była dużo płynniejsza i przede wszystkim oglądaliśmy bramki oraz efektowne akcje.

Jeziorak Iława - Lechia Gdańsk 0:3 (0:0)
Bramki: Flavio Paixao (48.), Ceesay (70., 83.)

Lechia:

(I połowa) Alomerović - Maloca, Nalepa, Pietrzak - Haydary, Gajos, Makowski, Diabate - Sezonienko, Zwoliński, Zjawiński.

(II połowa) Alomerović (61. Mikułko) - Musolitin, Kopacz, Koperski, Conrado - Ceesay, Kryeziu (73' Szczepański), Kubicki, Kałuziński, Ilkay Durmus - Flavio Paixao (49. Sezonienko, 73' Witan).