Lechia wygrała z Wisłą Kraków 2:0 po bramkach Flavio Paixao i Żarko Udovicicia. Dla biało-zielonych to czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu kolejkach.

Nie można było narzekać w tym meczu na intensywność. Praktycznie cały czas zawodnicy byli w biegu, nie oglądaliśmy momentów przestoju. Raz atakowali jedni, raz drudzy, choć oczywiście w oczy rzucał się brak jakości w newralgicznych momentach. Często czegoś brakowało. A to w przyjęciu piłki, a to w podjęciu lepszej decyzji (np. w kontratakach), a to szwankowała skuteczność... sporo tego było.

Najlepszą okazję zmarnował w pierwszej połowie Łukasz Zwoliński, a chwilę wcześniej bardzo groźnie głową strzelał Flavio Paixao.. Wisła też miała swoje sytuacje, aktywna była lewa strona gości, a w tylko sobie znany sposób gola nie strzelił Stefan Savić. Brakowało tylko bramek, żeby móc na pisać, że jest to dobre spotkanie.

Doczekaliśmy w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Flavio. Co prawda z rzutu karnego, ale gol to gol. Szkoda tylko, że Portugalczykowi nie "siadła" przewrotka parę minut wcześniej, bo oglądalibyśmy bramkę sezonu. Tak czy inaczej, liczby Flavio po tym spotkaniu wyglądają następująco: 88 goli w Ekstraklasie, 72 w Lechii łącznie i 64 dla Lechii w samej Ekstraklasie. I raczej nie spodziewamy się, że licznik przestanie bić.

Biało-zieloni długimi fragmentami mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce, ale po strzelonym golu wyglądało to nieco lepiej. Wisła musiała się odkryć, zaangażować większą liczbę zawodników w akcje ofensywne, co skutkowało wieloma okazjami do kontrataku. Lechia jednak w dalszym ciągu podejmowała złe wybory. Aż do doliczonego czasu, gdy Żarko Udovicić ruszył z połowy boiska i ze stoickim spokojem podwyższył prowadzenie gdańszczan.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
Bramki: Flavio Paixao (64. - karny), Udovicić (90.)

Lechia: Kuciak - Kopacz, Tobers, Maloca, Pietrzak Ż (46. Saief) - Zwoliński (81. Udovicić), Biegański, Kubicki, Gajos (90. Makowski), Conrado - Flavio Paixao.

Wisła: Lis - Burliga, Frydrych Ż, Radaković, Sadlok - Yeboah (84. Starzyński), Mawutor Ż (68. Boguski), Plewka, Savić, Jean Carlos Ż - Medved.

DSC 8509

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora