Piłkarze Lechii Gdańsk nie sięgnęli po raz trzeci z rzędu po zwycięstwo w halowym turnieju Amber Cup, który rozegrano w ERGO ARENIE.

W 12. edycji turnieju gdańszczanie zajęli czwarte miejsce. Puchar za wygraną pojechał natomiast do Płocka, bowiem w finale Wisła pokonała Miedź Legnica 4:2. Na trzecim stopniu podium stanął zespół Fabryki Futbolu.

Półfinał turnieju Amber Cup 2018 z udziałem Lechii Gdańsk i Wisły Płock był prawdziwym piłkarskim rollercoasterem. Mecz zaczął się pomyślnie dla Biało-Zielonych, którzy za sprawą Adama Chrzanowskiego wyszli na prowadzenie 1:0. Chwilę później piłkarska kolejka górska Lechii zjechała jednak na dół, kiedy na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Reca i Jakub Łukowski, dając Wiśle korzystny wynik. Gdańszczanie gonili rywali, najpierw za sprawą Mateusza Żukowskiego doprowadzając do remisu 2:2, a następnie 3:3, kiedy na gola Damiana Rasaka pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Patryk Lipski. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Jerzego Brzęczka, którzy na 2,5 minuty przed końcem spotkania po golu Konrada Michalaka objęli prowadzenie 4:3. Lechiści, którzy w ostatnich fragmentów meczu wycofali bramkarza do końcowej syreny walczyli o wyrównanie, jednak mimo wysiłków nie zdołali po raz czwarty pokonać bramkarza płocczan. Tym samym Biało-Zielonym pozostała walka o najniższy stopień podium Amber Cup 2018, a ich rywalem po drugim półfinale został zespół Fabryki Futbolu, który uległ Miedzi Legnica 2:3.

Spotkanie o brązowy medal Amber Cup 2018 z początku miał bardzo podobny przebieg do rywalizacji półfinałowej. Gdańszczanie i gracze Fabryki Futbolu nie skupili się na defensywie, tylko postawili na dynamiczne ataki, stąd też piłka co chwilę lądowała raz w jednej, raz w drugiej bramce. W środkowej części meczu przewagę osiągnęli rywali Lechii, którzy wyszli na prowadzenie 5:2. Odważna pogoń Lechistów pozwoliła im w końcówce na doprowadzenie do stanu 4:5, jednak gol Bartosza Ławy na 6:4 uniemożliwił Biało-Zielonym wdrapanie się na trzeci stopień podium Amber Cup. Tam znalazła się bowiem Fabryka Futbolu.

Lechii przypadła za to jedna z nagród indywidualnych. Nagrodę Fair Play otrzymał Mateusz Żukowski.

Półfinał 1: Lechia Gdańsk – Wisła Płock 3:4

Półfinał 2: Miedź Legnica – Fabryka Futbolu 3:2

Mecz o III miejsce: Lechia Gdańsk – Fabryka Futbolu 4:6

Finał: Wisła Płock – Miedź Legnica 4:2

Końcowa klasyfikacja:

  1. Wisła Płock
  2. Miedź Legnica
  3. Fabryka Futbolu
  4. Lechia Gdańsk
  5. 6. Drutex-Bytovia, Śląsk Wrocław

Skład Lechii Gdańsk w turnieju Amber Cup: Damian Podleśny, Maciej Woźniak – Miłosz Kałahur, Rafał Kobryń, Adam Chrzanowski, Mateusz Żukowski, Patryk Lipski, Mateusz Lewandowski, Florian Schikowski, Jakub Arak

źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora