W swoim pierwszym sparingu na obozie w tureckim Belek piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali z azerskim Karabachem Agdam 1:1.

W swoim pierwszym sparingu na obozie w tureckim Belek piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali z azerskim Karabachem Agdam 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył w drugiej połowie spotkania Flavio Paixao. W niedzielę podopiecznych Adama Owena czeka drugi mecz kontrolny z Universitateą Craiova.

Biało-Zieloni przystąpili do tego meczu bez lekko kontuzjowanego Marco Paixao, przeziębionego Simeona Sławczewa oraz Lukasa Haraslina, który, po przebytym urazie, do rundy wiosennej przygotowuje się na razie z innymi obciążeniami niż reszta drużyny.

W pierwszej połowie Lechia była co najmniej równorzędnym rywalem dla uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. Co prawda to piłkarze Karabachu stworzyli nieco więcej okazji, ale skutecznie zatrzymywał ich dobrze dysponowany Dusan Kuciak, który jako jedyny rozegrał pełne 90 minut.

Lechia jednak nie pozostawała dłużna. Dobrze podchodziła do pressingu, często próbowała akcji oskrzydlających, szczególnie we znaki dawał się przeciwnikom Joao Oliveira. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron początkowo rywale przejęli inicjatywę, mając przewagę w posiadaniu piłki. Niefortunne zagranie Błażeja Augustyna kosztowało co prawda Biało-Zielonych utratę gola, autorstwa dobrze znanego z polskiej ekstraklasy Daniego Quintany, ale z czasem Lechia zaczęła się odgryzać. W dogodnych sytuacjach znalazł się dwukrotnie Sławomir Peszko, lecz nie zdołał dojść do piłki. Brakowało naprawdę niewiele.

W 84 min. Peszko musiał opuścić boisko na skutek faulu, po którym sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Sędzia pozwolił jednak, by wszedł za niego inny piłkarz. Był to Mateusz Lewandowski, który po akcji z Jakubem Wawrzyniakiem, dokładnie podał do Flavio Paixao i było 1:1. Taki rezultatem zakończył się ten mecz.

LECHIA GDAŃSK - KARABACH AGDAM 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Dani Quintana (60), 1:1 Flavio Paixao (85)

Czerwona kartka: Sławomir Peszko (Lechia, 84 min)

LECHIA: Kuciak - Miloś (60 Stolarski), Augustyn (60 Wojtkowiak), Gerson (60 Vitoria), Joao Nunes (60 Chrzanowski), Lewandowski (60 Wawrzyniak) – Krasić (60 F. Paixao), Łukasik (60 Lipski), Schikowski (60 Mila), Joao Oliveira (60 Peszko, 83 Lewandowski) – Żukowski (60 Macierzyński).

KARABACH: Sehic – Medvedev, Rzeźniczak (70 Yunuszade), Sagidov (65 Huseynov) - Qarayev, Almeida (70 Diniyev), Micel (70 Amirguliyev), Quintana (65 Ismayilov), Ramazanov (70 Elyounussi), Guerrier (70 Agolli) – Pedro Henrique (76 Dashdemirov).

źródło: lechia.pl