W ostatnim meczu rundy jesiennej rezerwy Lechii Gdańsk pokonały lidera rozgrywek - zespół Gwardii Koszalin 1:0.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adam Buksa.

Lechia II podtrzymała dobrą passę z ostatnich tygodni. Biało-Zieloni od kilku kolejek grają skutecznie i potwierdzili to także w meczu z liderem rozgrywek Gwardią Koszalin. Już w pierwszych minutach Paweł Czychowski mógł zdobyć bramkę, lecz jego piękny strzał trafił w poprzeczkę.W pierwszej połowie największe zagrożenie pod bramką gości stwarzał Adam Buksa.W 29 minucie zdobył bramkę, która okazała się zwycięską.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaczęli grać goście. Koszalinianie przebywali częściej na połowie Lechii, która miała fragmentami problem, aby przetrzymać dłużej piłkę. W końcówce spotkania dwukrotnie blisko pokonania bramkarza Gwardii był Diego Hoffmann. W pierwszej sytuacji wyszedł sam na sam z bramkarze i nie trafił z kilkunastu metrów do pustej bramki. Kilka minut później próbował przelobować golkipera Sebastiana Fabiańskiego.

- Dziś graliśmy z liderem naszej grupy. Zespół z Koszalina postawił nam twarde warunku. Odnieśliśmy jednak zasłużenie zwycięstwo, gdyż kontrolowaliśmy przebieg gry. Zdobyliśmy bramkę, mieliśmy także kilka sytuacji i można powiedzieć, że w pierwszej połowie zagraliśmy niemal wzorowo.  Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników i chciałbym także podkreślić bardzo dobrą role całego sztabu szkoleniowego – mówił po meczu trener  Ryszard Robakiewicz.

Rezerwy Lechii Gdańsk zakończyły pierwszą część rozgrywek na wysokim 2. miejscu, tracąc do liderującej Cartusii tylko jeden punkt.

LECHIA II GDAŃSK - GWARDIA KOSZALIN 1:0 (1:0)
Bramka: Adam Buksa 29

LECHIA II: Sobczak - Powszuk, Rudinilson, Garbacik, Jaroszek (52 Bobowski) - Wolski, Kopka, Nishi (58 Hoffmann) - Buksa (72 Sypniewski), Gierszewski (58 Kacajew), Czychowski).

Źródło: Lechia.pl