W drugim sparingu, rozgrywanym podczas obozu w tureckim mieście Belek, Lechia Gdańsk pokonała bułgarski Łudogorec Razgrad. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Żukowski w 73 minucie spotkania.

W pierwszej połowie dwukrotnie z rzutu wolnego bramkarza Łudogorca próbował pokonać Filip Mladenovic, jednak pierwszy strzał był niecelny a drugi wprost w bramkarza. Po dośrodkowaniu Mladenovica głową strzelał Flavio Paixao, ale niestety nad poprzeczką. Łudogorec pod koniec pierwszej połowy wyprowadził groźną kontrę, ale na posterunku był Dusan Kuciak i zażegnał niebezpieczeństwo.

Druga połowie dobrze zaczęła Lechia, a najbardziej aktywny był Michał Mak, który mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem, lecz został sfaulowany przez piłkarza drużyny przeciwnej.

W 66 minucie meczu trener Piotr Stokowiec zmienił 10 zawodników, pozostawiając na boisku jedynie Dusana Kuciaka

Na prowadzenie biało-zielonych w 73 minucie wyprowadził Mateusz Żukowski, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie z prawej strony Konrada Michalaka. W 82 minucie Lechia powinna prowadzić już 2-0, lecz w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował Jakub Arak.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Lechia wygrała drugi już sparing na obozie w tureckim Belek.

Skład wyjściowy:

Lechia: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila - Kubicki, Łukasik, Makowski - Flavio, Sobiech, Mak

Skład od 66 minuty:

Lechia: Kuciak - Vitoria, Dymerski, Petk, Cegiełka, Sopoćko, Lipski, Egy, Michalak, Żukowski i Arak

źródło: Lechia.pl / własne