Drugi zespół biało-zielonych zanotował czwartą porażkę w obecnym sezonie IV ligi. W sobotni poranek zespół prowadzony przez Dominika Czajkę przegrał na wyjeździe z Gwiazdą Karsin 0:1.

Nikt nie oczekiwał od rezerw Lechii awansu do trzeciej ligi. Priorytetem w tym sezonie jest utrzymanie i ogrywanie młodych zawodników. Tym niemniej postawa gdańszczan może trochę niepokoić. O ile jednak poprzednie porażki można wytłumaczyć, o tyle trudno tak powiedzieć w przypadku rywalizacji z Gwiazdą Karsin. W składzie Lechii znaleźli się zawodnicy, którzy mają już za sobą debiut w PKO Ekstraklasie. Jednak ani Mateusz Żukowski, ani Kacper Urbański, ani Jakub Kałuziński nie pomogli mniej doświadczonym kolegom na tyle, by wywieźć z Karsina choćby punkt.

O zdobycz punktową trudno będzie również za tydzień. Wówczas biało-zieloni zagrają w Kolbudach z Jaguarem Gdańsk, aktualnym wiceliderem rozgrywek.

Gwiazda Karsin - Lechia II Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: Borowski '58

Lechia: Mirus - Kapuściński, Drzazga, Martuszewski, Kaczorowski - Żukowski, Urbański, Niewiadomski (46'Skibiniauskas), Kałuziński, Landowski - Sadło (72'Ricardo)

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora