Za nami kolejny weekend rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów. Prezentujemy wyniki Biało-Zielonych drużyn wraz z wypowiedziami trenerów.

U19 / Centralna Liga Juniorów, 25. kolejka Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Skład Lechii: Kałduński – Nastewycz, Rachwał, Nikadon, Brzęk, Kardaś, Juszczak, Jakuć (73’ Bajko), Gap, Płotka (59’ Rzeźnik), Chaciński (59’ Borkowski).

U17 / Centralna Liga Juniorów, 26. kolejka Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 1:2

Bramka dla Lechii: Wojciech Madej (as. Olivier Bieliński)

Skład Lechii: Nowakowski – Ociepski, Pospieszny, Madej, Bajko (46’ Zając), Treder (60’ Płotka), Richert, Bromirski (90’ Chodkowski), Stolc (70’ Taperek), Wiśniewski (75’ Bieliński), Łuszcz.

- Pomimo porażki rozwojowo był to dla nas bardzo dobry mecz. Graliśmy z jedną z najlepszych drużyn w tym roczniku w Polsce, która do końca będzie biła się o możliwość gry w finale CLJ U-17. Byliśmy dobrze zorganizowani, mieliśmy swoje problemy, które skorygowaliśmy w trakcie gry, mieliśmy też kilka bardzo dobrych momentów. Szkoda, że nie udało się pod koniec bardziej zdecydowanie nam zaatakować bramki Zagłębia by postarać się doprowadzić do remisu – powiedział nam Tomasz Byszko, trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

U15 / Centralna Liga Juniorów, grupa B, 9. kolejka runda wiosenna Polonia Środa Wielkopolska - Lechia Gdańsk 0:0

Skład Lechii: Wojciechowski - Mazurkiewicz, Rogoz (73’ Bączyński), Sobiech, Brodnicki, Dawidowski (60’ Wanke), Łukasiak (41’ Dziedzia), Łodożynski, Radtke (77’ Jagodziński), Krajewski (50’ Chyliński) – Pieczka. - Padł wynik bezbramkowy, choć z przebiegu meczu szkoda kilku dogodnych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Mecz toczył się głównie w środku pola. Naszym zawodnikom nie można zabrać ambicji i dążenia do zwycięstwa, ale trzeba również szanować remis, który z przebiegu gry jest sprawiedliwy – powiedział Ireneusz Rymarczyk, II trener drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk.

źródło: własne