W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zespół Lechii zremisował 1:1 na wyjeździe z Wisłą Kraków, która przed tą kolejką była wiceliderem tabeli. Bramkę dla gdańszczan zdobył Amadeusz Mielnik.

Przed spotkaniem faworytem starcia wydawała się być Wisła, która wygrała dotychczas wszystkie trzy mecze i była wiceliderem tabeli. Lechia zaś z jednym punktem zajmowała czternaste miejsce. Mimo to mecz był dość wyrównany i zakończył się podziałem punktów.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły kilka dobrych sytuacji bramkowych. W 7. minucie Biało-Zieloni mieli bardzo dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak strzał powędrował obok słupka. Kolejne minuty obfitowały w sytuacje Wisły. W 20. minucie w polu karnym Lechii było małe zamieszanie - Grzybowski podał do Stanka, jednak ten nie pokonał Antoniego Mikułko. Trzy minuty później uderzał Grzybowski, jednak bramkarz Lechii popisał się bardzo dobrą interwencją. W 30. minucie Wisła otrzymała od arbitra rzut wolny i niestety dla gości wykonała go bardzo skutecznie. Jakub Krzyżanowski zamienił stały fragment na bramkę i wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron przez pierwsze kilka minut to Lechia miała przewagę i prezentowała się lepiej od Wiślaków. Ci jednak z minuty na minutę wyglądali coraz lepiej i spotkanie się wyrównało. W drugiej połowie w Myślenicach nie było zbyt wielu okazji bramkowych. W 77. minucie Lechia jednak zdołała wyrównać, a autorem bramki na 1:1 był Amadeusz Mielnik. Do końcowego gwizdka na boisku i tablicy wyników nic już się nie zmieniło i Biało-Zieloni przywiozą do Gdańska cenny punkt. Kolejny mecz podopieczni Tomasza Byszko rozegrają za tydzień. Do Gdańska przyjedzie liderująca Legia Warszawa.

Wisła Kraków U19 - Lechia Gdańsk U19 1:1 (1:0)

Bramki: 30' Krzyżanowski - 77' Mielnik

Wisła Kraków: J. Stępak - K. Sałamaj, J. Krzyżanowski, K. Przybyłko, J. Złoch, B. Sowa, M. Głogowski, M. Kutwa (C), M. Bartoń, M. Stanek, F. Grzybowski

Lechia Gdańsk: A. Mikułko - B. Brzęk, W. Rachwał (C) (81' A. Suchcicki)O. Nikadon (73' O. Klessa), O. Jakuć, M. Sołkiewicz (63' R. Wójcik), M. Juszczak (46' A. Mielnik), F. Tonder, P. Płotka (46' B. Borkowski), V. Kharyton (46' M. Adamik), K. Okoniewski