W 11 kolejce Czwartej ligi "RWS Investment Group" drużyna Lechii U23 Gdańsk pokonała na wyjeździe Anioły Garczegorze 2-1. Bramki dla Biało-Zielonych w ostatnich minutach meczu zdobyli Mateusz Cegiełka i Mateusz Sopoćko.

O kilka zdań o przebiegu spotkania poprosiliśmy trenera zespołu rezerw Dominika Czajkę:

Przygotowując się do meczu z Aniołami Garczegorze mieliśmy informacje ze gospodarze nie dysponują dobrej jakości boiskiem ale na miejscu przekonaliśmy się ze stan murawy jest katastrofalny.
Przed meczem uczulaliśmy zawodników aby przede wszystkim uważali na swoje zdrowie. Od początku meczu wyszliśmy bardzo skoncentrowani i szybko zdominowaliśmy mecz. Bardzo uważnie grała nasza doświadczona obrona nie dopuszczając gospodarzy do sytuacji podbramkowych a sami próbowaliśmy konstruować akcje, niestety stan boiska nie pozwalał nam na tworzenie płynnych akcji i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Po przerwie nasz przewaga jeszcze się powiększyła i co chwile kotłowało się pod bramką Aniołów, po jednej z takich akcji zawodnik Gospodarzy zagrał piłkę ręką i mieliśmy rzut karny. Niestety świetnie broniący bramkarz gospodarzy wybronił uderzenie Chrzanka a za chwile także uderzenie z kilku metrów Wojtkowiaka. W 75 min prosta strata w środku pola i szybka kontra gospodarzy zakończyła się bramką na 1-0.Na szczęście chłopaki zareagowali pozytywnie i w końcówce bramki zdobyli dwie bramki strzelcami byli rozgrywający kolejny świetny mecz Mateusz Cegiełka oraz Mateusz Sopoćko. Zasłużone i cenne zwycięstwo wywalczone w bardzo trudnych warunkach.

Transmisje z tego spotkania przeprowadził portal imprezylive.pl

 

Czwarta liga "RWS Investment Group": 11 kolejka

Anioły GarczegorzeLechia U23 Gdańsk 1:2

Bramki: Łukasz Łapigrowski 76'- Mateusz Cegiełka 87', Mateusz Sopoćko 89'

Żółte kartki: Mateusz Słumiński, Marcin Drzazgowski, Marcel Stanischewski, Błażej Tomasiewicz, Daniel Sidor - Grzegorz Wojtkowia

Anioły Garczegorze: Dominik Czekirda, Mariusz Karpiński (51'Bartosz Stojek), Łukasz Łapigrowski, Mateusz Słumiński, Marcel Stanischewski, Marcin Drzazgowski, Damian Formela (69'Błażej Tomasiewicz), Artur Narewski, Grzegorz Smolarek, Marcin Staszczuk, Filip Tomasiewicz (57'Daniel Sidor)
Rezerwowi
Dawid Górski, Daniel Sidor, Bartosz Stojek, Błażej Tomasiewicz, Sławomir Trawiński, Adam Wojtowicz

Trener: Wanat Tadeusz

Lechia U23 Gdańsk: Maciej Woźniak, Grzegorz Wojtkowiak, Adam Chrzanowski, Mateusz Lewandowski, Milos Krasic (62'Adrian Petk), Mateusz Żukowski, Mateusz Cegiełka, Mateusz Sopoćko, Kuba Lizakowski, Bartosz Kuźniarski (57'Karol Landowski), Sebastian Rugowski (79'Piotr Gryszkiewicz)
Skład rezerwowy
Kuba Michałowski, Karol Landowski, Adrian Petk, Jan Kopania, Dominik Rycewicz, Adam Juszczyński, Piotr Gryszkiewicz

Trener: Czajka Dominik

źródło: laczynaspilka.pl. / własne