Już w sobotę podopieczni trenera Tomasza Byszko rozegrają pierwszy mecz w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U19. Przeciwnikiem Biało-Zielonych będzie drużyna Śląska Wrocław.  O przygotowaniach do nowego sezonu, celach i współpracy z pierwszą drużyną porozmawialiśmy ze szkoleniowcem drużyny. 

Jak przebiegały przygotowania do nowego sezonu?

Tomasz Byszko: Przygotowania przebiegały bardzo pracowicie i według założonego planu. Praktycznie w 100% zrealizowaliśmy plany, które wraz z całym sztabem przygotowaliśmy dla naszej grupy treningowej podczas okresu przygotowawczego. Treningi wznowiliśmy 11 lipca, przeszliśmy szereg badań.  W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 3 gry kontrolne.   Ponadto zagraliśmy dwa mecze wewnętrzne między sobą oraz z pierwszym zespołem. Obecnie nie możemy się doczekać inauguracji u siebie z drużyną Śląska Wrocław.

wyniki CLJ

 

Jakie cele stawia Pan przed swoją drużyną na nowy sezon? 

Jako jeden z głównych celów szkoleniowych zakładamy wprowadzanie jak najmłodszych zawodników do drużyny U19 i przekazywanie najwybitniejszych jednostek do pierwszego zespołu, żeby można było robić to sukcesywnie musimy utrzymać się w CLJ. W każdym meczu będziemy grać o 3 pkt , a tak naprawdę o co gramy w nadchodzącym sezonie okaże się w jego trakcie.

Jak będzie wyglądała kadra zespołu, której zawodnicy zagrają w sezonie 2022/23?

Kadra zespołu to 24 zawodników oraz 3 bramkarzy złożonych z zawodników urodzonych w latach 2004-2007.

CLJ kadra 22 23

Czy udało się pozyskać zawodników do drużyny?

Do naszego zespołu dołączyło 7 zawodników, są to: Oliwier Jakuć (2004), Oskar Klessa (2004) oraz Marcel Juszczak (2004) z Fase Szczecin,Filip Tonder (2005) oraz Leon Siemieńczuk (2005) z AP Reiss Poznań Marcel Ratajczyk (2005) z Akademii Lecha Poznań, Kamil Nowak 07 z UKS Lotos Gdańsk.

Jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy drużyny?

Oprócz mojej osoby, Mateusz Gliniecki - asystent trenera, Łukasz Rusinek - trener. przygotowania motorycznego, Piotr Opuszewicz - trener bramkarzy

Nie ma drużyny rezerw, a zatem funkcję jej zaplecza będzie pełniła drużyna U19. Jak będzie wyglądała współpraca Pana drużyny z pierwszym zespołem?

Moja współpraca jest ukierunkowana przede wszystkim na pomoc przy jednostkach treningowych oraz wpieraniu i rozwijaniu młodych zawodników będących już w kadrze 1 zespołu jak np. Krystian Okoniewski czy Bartosz Brzęk, ale także tych, którzy w niedalekiej przyszłości otrzymają od 1 trenera możliwość uczestniczenia w jednostkach treningowych.

W wywiadach wspominał Pan o programie Top Talent, którym zostali objęci niektórzy zawodnicy m.in. Pana drużyny. Na czym polega ten program i jakiego są jego założenia?

Top Talent zrzesza najlepszych zawodników w akademii od zespołu U15 do U19 w tym sezonie. Rozpocznie się wraz z nowym rokiem szkolnym. Zawodnicy oprócz treningów z zespołem będą mieli dodatkowe jednostki treningowe oraz indywidualne play rozwojowe. 

Dziękuję za rozmowę. 

Lechia Gdańsk U19 - Śląsk Wrocław U19, sobota godz. 12.00, Traugutta 29