Łukasz Zwoliński może opuścić Lechię i przenieść się do Girondinsu Bordeaux. Taką informację przekazał w sobotę rano dziennikarz Tomasz Włodarczyk. 

Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl "Żyrondyści" są poważnie zainteresowani pozyskaniem Łukasza Zwolińskiego. Do Gdańska miała już trafić konkretna oferta za napastnika. Girondins Bordeaux w zeszłym sezonie spadł z Ligue 1 i kolejne rozgrywki spędzi na jej zapleczu. W przeszłości francuski klub sześć razy zdobywał mistrzostwo kraju. W drużynie występuje Polak - Rafał Strączek.

Girondins to nie jedyny zespół, jaki tego lata zainteresował się Łukaszem. Kilka tygodni temu media informowały o ofertach z Hapoelu Beer Szewa oraz MOL Fehervar. Lechia jednak nie wyraziła zgody na odejście napastnika. Teraz jednak klub znajduje się w innej sytuacji i niewykluczone, że zaakceptuje ofertę za piłkarza. W piątek podczas konferencji prasowej o swoją przyszłość został zapytany sam Zwoliński. 

- My się spotkaliśmy tutaj na konferencji przed meczem z Radomiakiem. Tak jak trener powiedział nie wszystko jest zależne od nas, tak samo ja odpowiem. Mój najbliższy mecz jest w niedzielę w Radomiu, a gdzie będę 1 września? Nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Na dzień dzisiejszy jestem zawodnikiem Lechii Gdańsk. Nie mam już 18 lat, żeby codziennie myśleć i dzwonić do swojej agencji menadżerskiej z pytaniem czy coś się dzieje. Odpowiem więc może banalnie: nie wiem co będzie 1 września, ale wiem co będzie w niedzielę - nasz najbliższy mecz. Skupiamy się na nim i chcemy wygrać ten mecz - skomentował Łukasz.

 źródło: meczyki.pl